Basketbol
Giriş Tarihi : 11-05-2020 20:08   Güncelleme : 11-05-2020 20:08

Bellona Kayseri kararı destekledi

Bellona Kayseri Basketbol sportif direktörü Ahmet Bozbey, Federasyonun aldığı kararı olumlu bulduklarını söyledi

Bellona Kayseri kararı destekledi

Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 2019-2020 sezonunu noktalandırdığını açıklaması bir çok takımda olumlu karşılandı. Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde mücadele veren Bellona Kayseri Basketbol takımı da TBF'nin bu kararını olumlu bulan kulüplerden. 

"Olumlu karar"
Bellona Kayseri Basketbol takımı sportif direktörü Ahmet Bozbey, TBF'nin kararını olumlu karşıladıklarını söyledi. Ahmet Bozbey, "Bizim için beklenen bir karar oldu. Olması gereken buydu ve en doğru karar verildi. Muhakkak bu karardan memnun olmayan kulüpler olacaktır. Ama Bellona Kayseri Basketbol takımı olarak bu kararı doğru buluyoruz ve destekliyoruz. ligin tamamlanmasına 1,5 ay vardı. Yabancı oyuncular ülkesine gitti. 4-5 maç için bu oyuncuları tekrar Türkiye'ye getirip, antrenmanalara alıp, maça çıkarmak neredeyse imkansız gibi bir şey. Sadece yerli oyuncular ile oynamak da mümkün değil. Çünkü tüm kulüplerin bünyesinde yeterli Türk oyuncu yok. Bizim kulübümüzde bu sıkıntı değil ama diğer kulüplerde bu sıkıntı var. dolayısıyla liglerin noktalandırılmış olması son derece yerinde bir karar" dedi.

"Altı doldurulmalı"
Liglerin noktalandırılması neticesinde bir çok kulübün ciddi bir ekonomik sıkıntıdan kurtulacağını da söyleyen Sportif Direktör Ahmet Bozbey, "Basketbol Federasyonu muhakkak bu kararın altını dolduracaktır. Küme düşme olmayacak. Alttan takım çıkacak mı, Avrupa Kupası maçlarına hangi takımlar katılacak. En önemlisi de sporcularımız ile yaptığımız sözleşmeleri nasıl resmi olarak noktalandıracağız. Bu soruların yanıt bulması gerekiyor" açıklaması yaptı.