Basketbol
Giriş Tarihi : 06-11-2020 17:08   Güncelleme : 06-11-2020 17:27

Bellona Kayseri forvet arıyor

Bellona Kayseri Basketbol takımı çıkış arıyor. Bellona Kayseri basketbol transfer yapacak. Tyasha Harris ile Melis Gülcan performans.

Bellona Kayseri forvet arıyor

Türkiye Kadınlar basketbol Ligi'nde mücadele veren Bellona Kayseri Baketbol takımı kötü gidişatın önüne geçmek istiyor.

Transfer yapılacak
Geçtiğimiz yıllarda başarılı performans sergileyen ancak bu sezon ilk 8 haftada sadece 1 kez kazanabilen sarı kırmızılı takım, kadroyu güçlendirerek kötü gidişatın önüne geçmek istiyor. Ekonomik sıkıntılar içerisinde bulunan Bellona Kayseri Basketbol yönetimi, transfer çalışmalarını titizlikle sürdürürken lige verilen arayı da avantaja çevirmek istiyor. Bellona Kayseri Basketbol Başkanı Ömer Yağmur, "Bizim ekonomik anlamda sıkıntımız var. Bu sıkıntımızı birçok defa yetkililere söyledik pek bizi dinlemediler. Ödemelerde sıkıntımız var. Bellona’nın haricinde kimseden bir destek alamadık. Bekliyoruz büyüklerimizden yetkililerden destek. Destek gelirse ikinci yabancı uzun transferi yapmak istiyoruz. Bu transferimizi de yaparsak seri galibiyetler alabiliriz" dedi.

7 mağlubiyet
Bellona Kayseri Basketbol takımı ligde oynadığı 8 maçta 7 kez mağlup oldu. Bellona Kayseri Basketbol ligde 8 maça çıkan ve sadece 1 kez kazanan sarı kırmızılılar, 7 müsabakada da rakiplerine boyun eğdi. Sadece sahasında oynadığı OGM Ormanspor maçını kazanan Bellona Kayseri Basketbol takımında başarısızlığın önüne geçilmesi için çaba sarfediliyor. Lige verilen arayı en iyi şekilde değerlendirmek isteyen sarı kırmızılı takım 5 Aralık günü deplasmanda Elazığ İl Özel İdarespor ile karşılaşacak.

En skorer isimler
Bellona Kayseri Basketbol’da geride kalan 8 haftada Harris ile Melis takımın en skorer ismi oldu. 8 maçta 593 sayı kaydeden sarı kırmızılı takımda Melis Gülcan, Tyasha Harris, Sevgi Tonguç ve Zeynep Öykü Kalbisağde bütün maçlarda forma giyen isimler oldular. Bellona Kayseri takımında en skorer isimler Tyasha Harris ile Melis Gülcan oldu.
Tyasha Harris 8 maç - 169 sayı
Melis Gülcan  8 maç - 142 sayı
Zeynep Öykü Kalbisağde 8 maç -26 sayı
Sevgi Tonguç 8 maç - 18 sayı
Ayşegül Günay Aladağ 7 maç - 52 sayı
Esra Ural Topuz 7 maç - 62 sayı
Mikiah Cheryl Harrıgan  6 maç - 85 sayı
Kylee Shook 3 maç - 23 sayı
Gülse Uğur 5 maç - 2 sayı
Jacki Gemelos 3 maç - 14 sayı

15 Kasım'a kadar izin
Türkiye Kadın Basketbol Milli Takımı’nın 12 Kasım Perşembe günü Arnavutluk, 14 Kasım Cumartesi günü Sırbistan ile oynayacağı karşılaşmalar nedeniyle verilen arada Bellona Kayseri Basketbol takım oyuncularına 15 Kasım’a kadar izin verildi. 15 Kasım’da Kayseri’de toplanacak olan Bellona Kayseri Basketbol takımı Elazığ İl Özel İdarespor karşılaşmasının hazırlıklarına başlayacak.