Basketbol
Giriş Tarihi : 25-05-2020 03:28   Güncelleme : 25-05-2020 03:28

Bellona Kayseri destek istiyor

Bellona Kayseri Basketbol takımı, ekonomik sıkıntılardan kurtulmak istiyor. Coach Ayhan Avcı, Üvey evlat muamelesi yapılmamasını istedi

Bellona Kayseri destek istiyor

Yıllardır Bellona Kayseri Basketbol takımının coachı olarak görev yapan ve önümüzdeki hafta Kayseri’ye gelerek yöneticiler ile görüşüp önümüzdeki sezon için anlaşma zemini arayacak olan coach Ayhan Avcı, bayan basketbol takımının hayatını idame ettirmesi için gerekli desteğin verilmesi gerektiğini söyledi.

Destek olmalı
Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde yıllardır mücadele veren Bellona Kayseri Basketbol, yeni sezonda hem sponsorlardan hem de belediyelerden maddi anlamda destek bekliyor. Beklenen desteğin gelmesi halinde eski başarıları yeniden yakalayacaklarını belirten coach Ayhan Avcı, “Erciyes Anadolu Holding ve belediyeler destek vermeli. Belki bu süreçte fedakârlık yapmamız istenecek. Son 3 sezondur mütevazi kadro kurarak fedakarlıklar yaptık” dedi.

Para sorunu
Son yıllarda maddi anlamda sıkıntı yaşadıklarını ve belediyelerden bekledikleri desteği alamadıklarını belirten coach Ayhan Avcı, “Son 3 sezonda belediyeler ile çok sorun yaşadık. Açıkçası biraz üvey evlat gibi olduk. Çok zor para aldık, alacağımız paraları alamadık ve bütün yük Erciyes Anadolu Holding’e kaldı. Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin bey sağ olsun, maddi ve manevi olarak bize müthiş destek oldu. Yeni süreçte nasıl olacak bilmiyorum. Ya Alpaslan Bey bu desteğini arttıracak, biz tek oraya bağımlı olacağız ya da belediyeler biraz daha yardım edecek. Çünkü 2-3 senedir çok ciddi sıkıntı var. Belediyeden alacağımız paralar ikiye bölündü” diye dert yandı.