Kayserispor
Giriş Tarihi : 14-08-2020 16:59   Güncelleme : 14-08-2020 17:05

Bekaş deplasman masrafını ödemiş

Hes Kablo Kayserispor'un Erzurumspor deplasman masraflarını üstlenen BEKAŞ inşaatın masrafları ödediği ortaya çıktı

Bekaş deplasman masrafını ödemiş

Hes Kablo Kayserispor'un Erol Bedir başkanlığı döneminde sponsor firmalar arasında yeralan BEKAŞ'ın mali vecibelerini yerine getirdiği tespit edildi.

Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı'nın "Erzurumspor deplasman giderlerini karşılaması gereken BEKAŞ borcunu ödemedi" yönündeki iddiası gerçek dışı kaldı. BEKAŞ'ın 100 Bin TL'lik Erzurumspor deplasman masraflarının ödendiği ortaya çıktı.

Denetleme raporunda "2018-2019 futbol sezonunda Büyükşehir Belediyesi Erzurumspor ile deplasmanda oynanacak müsabakaya gidecek kafilenin konaklama ve ulaşım giderlerini karşılayacak olan Bekaş İnş. Taah.Tur.San.Tic.A.Ş reklam sözleşmesinde belirtilen yükümlülüğünü yerine getirmeyerek, kulüp zarara uğratılmıştır" şeklindeki ifadenin gerçeği yansıtmadığı saptandı.

BEKAŞ İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Karahasanoğlu'nun B.B.Erzurumspor deplasman masrafı için 100 Bin TL ödeme yaptığı bunu da Hes Kablo Kayserispor Başkanvekili Naci Bedir aracılığı ile gerçekleştirildiği banka dekontu ile saptandı. 17 Ocak 2019 tarihli 885 sıra  nolu İşbanhkası dekontunda Şahika Turizm hesabına "Erzurumspor deplasman masrafları" adı altında 100 Bin TL ödeme yapıldığı belgelendi. işte o belge: