Gündem
Giriş Tarihi : 21-05-2020 11:38   Güncelleme : 21-05-2020 11:47

Bayram Namazı kılınacak mı

Cemaatin beklediği haberin yanıtı. Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı. 2020 Ramazan Bayramı namazı camide kılınacak mı.

Bayram Namazı kılınacak mı

11 Mart 2020 tarihinden bu yana ülkemizde de görülen Koronavirüs salgını neticesinde alınan tedbirler devam ediyor. Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu toplantıları neticesinde yeni kararlara imza atarak insanları bu mikroptan mümkün olduğunca uzak tutmaya çalışıyor. Son olarak da mübarek Ramazan Bayramı ile ilgili kararlar alındı.

Geçtiğimiz gün 4 gün boyunca yine Sokağa çıkma Kısıtlaması olacağı ve bunun içerisinde Ramazan Bayramı olduğunun da açıklanmasından sonra bugün de Ramazan Bayramı'na ilişkin oldukça önemli bir karar alındı. Milyonlarca insanın merakla beklediği sorunun yanıtı Dieyanet İşleri Başkanlığı'ndan geldi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, "Bu yıl Ramazan Bayramı namazı camide kılınacak mı" sorusunun yanıtını kamuoylu ile paylaştı. Diyanet İşleri Başkanlığı, "2020 Ramazan Bayramı namazı camilerde kılınmayacak. Milletçe büyük mücadele verdiğimiz Covid 19 virüs salgını ile mücadele kapsamında camilerimizde bayram namazı kılınamayacak. Her ilin camilerinin minaresinden tekbirler getirerek bayram coşkusu yaşanacaktır" açıklaması yaptı.