Kayserispor
Giriş Tarihi : 24-10-2020 14:22   Güncelleme : 29-10-2020 20:54

Bayram Bektaş üzüldüğü konu

Hes Kablo Kayserispor teknik direktörü Bayram Bektaş, 5 haftada sergilenen futbol ve alınan sonuçlar ile ilgili açıklama yaptı.

Bayram Bektaş üzüldüğü konu

Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Bayram Bektaş, geride kalan 5 haftada sergilenen futbol ve alınan sonuçlar ile ilgili açıklama yaptı. Sarı Kırmızılı taraftarın gözünden düşen ve adeta istenmeyen adam ilan edilen Bayram Bektaş, kaybedilen puanları telafi edeceklerine inandığını söyledi.

"Hata üstüne hata"
Ankaragücü maçı sonrasında Kayseri'de oynadıkları Sivasspor maçına pür dikkat çıktıklarını ve kazanmak adına çaba sarfettiklerini söyleyen Bayram Bektaş "Sivasspor maçı için çok üzüldük. Çünkü maçı kazanmak adına bütün çalışmalarımızı yapmıştık. O motivasyonla sahaya çıktık, iyi de başladık aslında. Ama futbolda bazen basit hatalar, bireysel hatalar veya istenmeyen faktörlerden dolayı geriye düşebiliyorsunuz. Bizim de beklemediğimiz bir sonuçtu. Kazanmak inancıyla sahaya çıktık. Hata üstüne hata yaparak ilk golü yedik. Kopyasıyla ikinci golü yedik. Maalesef kırmızı karttan sonra gerideyken 10 kişi kalmak oyun dengesini daha çok bozuyor. Bu şekilde bir maç kaybettik. Çok üzüldük, kazanabileceğimiz bir maçtı" dedi.

"En çok üzüldüğüm.."
Alınan mağlubiyetler ve kimsenin hoşuna gitmeyen oyun ile ilgili kendisine ve teknik ekibine adeta toz kondurmayan Bayram Bektaş, yine oyuncularına suçu buldu. Teknik direktör Bayram Bektaş, "5 hafta bitti, sonucuna bakıyorum. Beni en çok üzen taraf istediğimiz kadro bütünlüğünü, oyun planını yansıtamadık. Kanat oyuncularımız yok, covid pozitif oyuncularımız var. Bunların hepsi baktığınız zaman bizi etkiliyor aslında. Öncelikle sakat oyuncularımızın düzelmesini bekliyoruz, buna karşın pozitif çıkan oyuncularımızın negatife dönmesini bekliyoruz. Bu bir hafta içerisinde pozitiflerin negatife dönmesi zor gözüküyor. Sapunaru'nun testi pozitif, Oğuzhan'ın ikinci testi pozitif, Attamah'ın ikinci testi pozitif. Lopes geri döndü. Henrique sakatlıktan döndü, bir tek Manzala kaldı. Biz de buna karşılık U-19 takımıyla bir maç yapacağız. Zaten gençlerimizi biliyoruz, tanıyoruz. Yönetmelik yürürlüğe girerse, çok fazla pozitif çıkarsa ona karşı biz de önlemimizi alıp genç takımdan takviyelerle maça çıkacağız" açıklamasında bulundu.