Basketbol
Giriş Tarihi : 11-05-2020 15:56   Güncelleme : 11-05-2020 16:07

Basketbol maçları da iptal

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yönetim kurulu kararlarını açıkladı. 2019-2020 sezonu maçları iptal edildi

Basketbol maçları da iptal

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu kararını kamuoyu ile paylaştı.

Şampiyon yok!
TBF Yönetim Kurulu Başkanı Hidayet Türkoğlu, canlı yayında 2019-2020 basketbol sezonunun noktalandırıldığını açıkladı. Hidayet Türkoğlu açıklamasında "2019-2020 basketbol sezonunda hiç bir müsabaka oynanmayacak. Hiç bir ligimizde şampiyon şampiyon ilan edilmeyecek. Liglerdeki sıralama önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak. Sezon öncesi belirlenen küme düşme çıkma işlemleri uygulanmayacak. Gelecek sezonun lig yapılanmaları, lisans talimatı dahil olmak üzere ilgili mevzuata göre uygulanacaktır. Bu karar basketbol camiası için en hayırlı karardır. Basketbol liglerimizin bir kaç ayını kurtarmak yerine, önümüzdeki sezonları kurtarmak adına böyle bir karar aldık" dedi.

"Oy çokluğuyla"
Başkan Hidayet Türkoğlu açıklamasında "Bu kararlarını kulüplerle istişare ederek aldık. Erkekler liginde 16 takımdan 13'ü, bayanlarda ise 13 takımdan 11'i liglerin noktalandırılması yönünde fikir beyan etti.  Bundan sonraki süreçte, hepimizin önümüzdeki 2-3 ayı en sağlıklı bir şekilde geçirmesi ve hepimizi önümüzdeki yıllara en iyi şekilde hazırlamasıdır. Umarım bu karar Türk basketbolu için hayırlı olmuştur" açıklaması yaptı.