28 MART 2020 Cumartesi 23:40
Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-03-2020 19:41

Başkan Yalçın Çetele tutuyor

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Çetele tutmaya başladığını açıkladı. Başkan Yalçın neden çetele tutuyor. Çetele tutmak nedir.

Başkan Yalçın Çetele tutuyor

Kayseri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, koronavirüs dolayısıyla halka bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Yalçın, "Son 14 günün ne zaman olduğu belli olmaz. Bu günden itibaren görüştüğüm kişilerin listesini tutuyorum, size de öneriyorum" dedi.

Başkan Yalçın sosyal paylaşım sitesindeki hesabından "Arzu etmeyiz ama koronavirüs hastalığına yakalandığınızda ilk sorulan soru, 'Son 14 günde kiminle görüştünüz, kimlerle temas ettiniz?' Son 14 günün ne zaman olduğu belli olmaz. Bu nedenle ben, bu günden itibaren görüştüğüm kişilerin listesini tutuyorum. Size de öneriyorum. Sağlıklar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Çetele Tutmak nedir
Çetele Tutmak, Hesap tutmak amacı ile bir yere çizgiler çekmek veya yazı yazarak not almak. Buna, "Mustafa amca, veresiye verdiği mallar için çetele tutmaktan usanmıştı." "Esnaflara giden çaylar için çetele tutar, akşam parasını toplardı" örnekleri verilebilir.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA