Gündem
Giriş Tarihi : 19-05-2020 17:31   Güncelleme : 19-05-2020 17:31

Başkan Memduh Uzunluoğlu'dan Kadir Gecesi mesajı

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, yayınladığı bir mesajla hemşehrilerinin ve tüm İslam eleminin Kadir Gecesi’ni kutladı

Başkan Memduh Uzunluoğlu'dan Kadir Gecesi mesajı

Pınarbaşı Belediye Başkanı Menduh Uzunluoğlu, Kur’an’da 1000 aydan daha hayırlı olduğu ifade edilen mübarek Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak "Bir kez daha idrak etmekle şerefleneceğimiz Kadir Gecesi’nin tüm hemşerilerime ve İslam âlemine huzur, barış ve esenlikler getirmesini diliyorum" dedi.

Başkan Uzunluoğlu, "Allahu Teâla, yüce kelamı olan Kur’an-ı Kerim’de, ‘Şüphesiz, biz onu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir’ diyor.Peygamber Efendimiz de bir Hadisi Şerifinde bu gece de çokça dua edilmesini tavsiye ediyor. Biz de bu gece de ellerimizi Allah’a açarak; ülkemize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini dileyelim. Başta ülkemiz ve gönül coğrafyamız olmak üzere tüm İslam âleminin mübarek Kadir Gecesini tebrik ederken, bu gecenin feyz ve bereketinden en güzel biçimde nasiplenmeyi, huzur, güven ve barış içinde Ramazan Bayramına kavuşmayı, dünyanın neresinde olursa olsun zulme uğrayan Müslümanların bir an evvel barış ve huzura kavuşmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum" cümleleri paylaştı.