Siyaset
Giriş Tarihi : 03-04-2019 16:25   Güncelleme : 03-04-2019 16:27

Başkan Büyükkılıç mazbatasını alıp makama oturdu

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Memduh Büyükkılıç, mazbatasını aldıktan sonra belediyede görevi devraldı ve makama oturdu

Başkan Büyükkılıç mazbatasını alıp makama oturdu

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Memduh Büyükkılıç, mazbatasını aldıktan sonra belediye önünde mehterle karşılandı. 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde kesin olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 63.39’unu alan Memduh Büyükkılıç, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak seçildi.

Kayseri Adalet Sarayı’nda düzenlenen tören ile mazbatasını alan Büyükkılıç, “Allah’a şükürler olsun Kayseri’mizde huzur içerisinde yapılan bir seçim sonrasında hiçbir sıkıntı olmadan, böyle güzel bir tablo içerisinde şehrimize hizmet sevdalısı kardeşleriniz olarak sizlere layık olma, en güzel hizmetleri verme yolunda 16 ilçe 1 büyükşehir belediye başkanı olarak inşallah çalışmalarımızı sürdüreceğimizi ayrım gözetmeden paylaşmak istiyorum. Hakikaten gerek yargı içerisindeki seçim kurulumuzun kıymetli heyeti, aynı zamanda seçim kurulu başkanı arkadaşlarımızın hepsi gece gündüz demeden çalıştılar, bu tabloyu ortaya çıkardılar. Hepsinin emeklerine sağlık. Bundan sonraki süreçte de bize ayrım gözetmeden herkesi kucaklamak yakışır” dedi.

Mehterli karşılama
Mazbata töreninin ardından Kayseri Büyükşehir Belediyesine gelen Büyükkılıç, burada Mustafa Çelik tarafından karşılanan Büyükkılıç, mehter takımının çaldığı ‘Bizimkisi bir aşk hikayesi’ şarkısıyla belediyeye girdi. Daire başkanları ve belediye çalışanları ile selamlaşan Büyükkılıç’a, eşi Necmiye Büyükkılıç da eşlik etti. Burada bir konuşma yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da, “Biz Allah’a şükürler olsun; biriz, beraberiz ve hep beraber bir aileyiz. Bu anlayış içerisindeyiz. Gece demeden gündüz demeden hep beraber çalıştık, ortaya çıkan güzel bir sonuç var, güzel bir tablo var. Tüm 16 belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Allah onları da mahcup etmesin. Üzerimize yüklenen yükün farkındayız. Allah’ın izniyle birikimimiz, ekibimiz, gücümüzle hep beraber güzel günlere diyorum” diye konuştu.

Makama geçti
Konuşmaların ardından makama geçen Büyükkılıç, burada görevi Mustafa Çelik’ten devraldı. Büyükkılıç ayrıca, tebrikleri de kabul etti. 31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilen Memduk Büyükkılıç, görevi devralmasının ardından makamda ilk pozunu verdi.