Gündem
Giriş Tarihi : 28-08-2020 13:49   Güncelleme : 28-08-2020 17:48

Başkan Büyükkılıç 30 Ağustos bayramını kutladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bayram mesajı yayımladı.

Başkan Büyükkılıç 30 Ağustos bayramını kutladı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle mesaj yayımlayarak şehitlerimizin ruhunu yad etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Başkan Büyükkılıç kutlama mesajı yayımladı. Tarihi büyük zaferlerle, kutlu fetihlerle dolu Anadolu’nun, dünyadaki yerini tescillediği 30 Ağustos Zaferi’nin hala ilk günkü coşku ve idrak ile anıldığını vurgulayan Başkan Büyükkılıç bu durumun ilelebet süreceğine işaret etti. 

Zafer Bayramını kutlayan Kayseri Büyükşehir Belediyesi Dr. Memduh Büyükkılıç, “Düşman ülkelerin topyekûn saldırıyla üzerimize geldiği vatanımızda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki milletimiz de topyekûn bu hayasız akına bütün varlığı ile ‘dur!’ dedi. İman gücü ile vatan sevgisinin karşısında topların, tüfeklerin etkisiz olduğu bu şanlı mücadelede, ülkemizin zafere ulaşması bizler için bugün bayrama dönüşmüş durumda. Vatanı, dini, bağımsızlığı, bayrağı ve gelecek nesilleri için, sahip olduğu kıt imkânlara rağmen canını da ortaya koyan, kanları ve canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun" diye kaydetti.