Gündem
Giriş Tarihi : 28-08-2020 14:02   Güncelleme : 28-08-2020 14:02

Başkan Aksoy’dan 30 Ağustos Mesajı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Akif Aksoy bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Aksoy’dan 30 Ağustos Mesajı

Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayan Makina Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Aksoy şanlı Türk ordusunun mücadelesini anlattı. 

Türk tarihinin şanlı zaferinin 30 Ağustos olduğunu belirten Makina Mühendisleri Odası Şube Başkanı Akif Aksoy: “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasında şanlı Türk ordusunun, 26 Ağustos günü başlayıp 30 Ağustos günü zaferle sonuçlandırdığı Büyük Taarruz Meydan Muharebesi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli aşamasıdır. Türk Milleti’ni Anadolu topraklarından çıkarmak ve tarihten silmek isteyenlere karşı kazanılan bu büyük zafer, Atatürk´ün ifadesi ile tek bir amaca yönelikti: Kayıtsız şartsız bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak! Türkiye Cumhuriyeti devleti, Milletiyle bölünmez bir bütündür, Türk Milleti, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, sonsuza kadar ilelebet hür ve bağımsız yaşayacaktır. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.