Medya
Giriş Tarihi : 26-01-2021 21:41   Güncelleme : 26-01-2021 21:41

Baraj nerede çekiliyor? Baraj dizisi nerede İstanbul, hangi mahalle, semt, ev villada çekildi? Baraj dizisi uyarlaması hangi kitap diziden çekilmiştir?

 Baraj nerede çekiliyor? Baraj dizisi nerede İstanbul, hangi mahalle, semt, ev villada çekildi? Baraj dizisi uyarlaması hangi kitap diziden çekilmiştir?

Kayseritempo.org -  Baraj nerede çekiliyor? Baraj dizisi nerede İstanbul, hangi mahalle, semt, ev villada çekildi? Baraj dizisi uyarlaması hangi kitap diziden çekilmiştir?İnsanların sevgisine laik olan Baraj, konusuyla eski bir film hatırlatırken izleyiciler tarafından büyük ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Büyük yalanın içinden çıkış arayan dizi, oyuncularıyla ve nerede çekildiği ayrıntısıyla birlikte sevenleri tarafından merak ediliyor.

17 Mart 2020 itibarıyla ekranlara gelen Baraj dizisi, koronavirüs salgını nedeniyle erken sezon finali yapmıştı. Normalleşme devamıyla tekrardan ekranlara gelen Baraj dizisi her Salı saat 20:00 FOX Tv ekranlarında sevenleriyle buluşuyor. Özellikle konusuyla dikkatleri üzerine çeken dizi, ayrıntılarıyla gözleri üzerinde toplamaya devam ediyor. İlk bölümleri şantiye alanında çekilen dizi, diğer farklı mekanlarıyla da merak edilmeye devam ediyor.

Baraj nerede çekiliyor?


Baraj dizisi Sakarya'da yer alan Akçay ilk bölümleri Barajı şantiyesinde çekilmektedir. Baraj sahnesi haricindeki çekimlerin de bu bölgeye civarında yer almaktadır. Yeni sezon formatıyla değişen dizinin çekimleri şu an İstanbul'un farklı semtlerinde çekilmektedir.

Baraj dizisi nereden uyarlama?


Usta oyuncu Türkan Şoray ve Tarık Akan'ın olduğu Baraj filminden uyarlanmıştır. İki aşığın birbirinden sakladığı olay çevresinde gerçekleşenfilmm,1977 yılında yayınlanmıştır. O zamanlarda büyük ilgilen ve sevenleri tarafından çok beğenilen dizi, etkisini hal sürdürmektedir. Baraj dizisinde eski oyuncular hiç yer olmasa da sevenleri tarafından geçer not almayı başarmıştır.