Siyaset
Giriş Tarihi : 26-11-2020 22:08   Güncelleme : 26-11-2020 22:27

Baki Ersoy'dan Kürt Türk açıklaması

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, 2021 yılı bütçe görüşmelerinde Türk ile Kürt kökenli vatandaşlar arasında ayrım olmadığını söyledi.

Baki Ersoy'dan Kürt Türk açıklaması

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, yaptığı konuşmasında Kürtler ile Türklerin kardeş olduğunu ayrımcılık yapmak isteyenlerin ise bölücü olduğunu ifade etti.

Baki Ersoy konuşmasında "Kürtler bizim kardeşimizdir. Türk Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir. Bunu net söylüyorum. Seçim bölgem olan Kayseri'mizde 45 bin Kürt kökenli kardeşimiz var. Kayseri'ye gelin hepsiyle konuşun. Hepsini sever sayarız. Hepsi bizi sever sayar. Kız alıp kız vermişizdir. Akraba olmuşuz. Ayrımız gayrımız yoktur. Hepsi de bizim yanımızdadır, destekçimizdir" dedi.

MHP Milletvekili Baki Ersoy, "Kürt kardeşlerimiz adına kimsenin ahkam kesmesine müsaade etmeyiz. Kürtlerin bir temsilcisi varsa onlar da biziz. Bunu bilin. Gerçek Kürtler zaten böyle söylüyor. Kürtlerin adına konuşurken konu başka yere çekilirse bunu da kabul etmiyoruz. Yine söylüyorum. Kürt Türk kardeştir. Ayrım yapan kalleştir, bölücüdür" cümleleri kurdu.