Siyaset
Giriş Tarihi : 06-05-2020 16:07   Güncelleme : 06-05-2020 16:07

Baki Ersoy başkana böyle çattı

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Kadir Mısıroğlu için rahmet okuyan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'nu ağır bir dille eleştirdi.

Baki Ersoy başkana böyle çattı

Dün sosyal paylaşım sitesindeki hesabından Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu için "Üstad" iifadesi kullanarak rahmet okuyan Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu'na tepkiler çığ gibi büyüyor. Mustafa Palancıoğlu'nun sosyal paylaşım sitesindeki hesabının altına yüzlerce tepki mesajı yazılırken, CHP ve İYİ Parti'den sonra MHP kanadından da tepki geldi.

"Akıl tutulması"
İlk olarak sitemiz Kayseri Tempo'da yayınlanan haber üzerine bugün ilk olarak Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı ve CHP il başkan yardımcısı Niyazi Ünalmış, tepki açıklaması yapmıştı. Sonrasında İYİ Parti Kayseri İl Başkanlığı da Palancıoğlu'na tepki içeren bir açıklama yayınladı. Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından tepki içerikli mesaj yayınladı. Baki Ersoy, "Ölünün arkasından konuşulmaz ama; Mehmet Akif Ersoy bir pezevenktir. Keşke Yunan galip gelseydi diyen, her 10 Kasım'da aziz Atatürk'e saygısızlık yapan, liderimizin ifadesiyle Fesli Provakatör, Fesli Münafık Kadir Mısıroğlu'nu anmanın tam karşılığı akıl tutulmasıdır. Bunu kesinlikle kabul etmiyoruz" diyerek tepki gösterdi.

İYİ Parti tepkisi
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun, Kadir Mısırlıoğlu paylaşamına bir tepki de İyi Parti Melikgazi İlçe Başkanı Erdal Dağ’dan geldi. Erdal Dağ Palancıoğlu’na, “Sizi bu şehrin Cumhuriyet aşığı ve onun değerlerine sahip çıkan halkı asla affetmeyecek ve unutmayacaktır" diye seslendi. Erdal Dağ, "Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e olmak üzere, o pis dili ile Zübeyde Hanıma, Mehmet Akif Ersoy'a, Mareşal Fevzi Çakmak’a, Ziya Gökalp'e, Halil Kut Paşa’ya hakaret eden; Kurtuluş Savaşını küçümseyen, kansız ve soysuz, Türk ve Cumhuriyet düşmanı feslilere sahip çıkan,  Melikgazi Belediye Başkanı Palancıoğlu’nu kınıyorum" cümleleri paylaştı.