Gündem
Giriş Tarihi : 18-06-2020 18:35   Güncelleme : 18-06-2020 19:01

Bakan Soylu gazeteciye hakaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Saygı Öztürk için ağır cümleler kurdu. Bakan Soylu, Bahar Ayvazoğlu'nu savunurken bir çok eleştiri aldı

Bakan Soylu gazeteciye hakaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci Saygı Öztürk'e sosyal paylaşım sitesi üzerinden hakaret etti. Bakan Soylu, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve eşi Ali Ayvazoğlu ile ilgili bir haber yapan Sözcü Gazetesi Ankara temsilcisi gazeteci Saygı Öztürk'ü hedef gösterirken "Saygı Öztürk'ün bu yazısı namussuzluktur" dedi.

Saygı Öztürk ne yazdı
Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi gazeteci yazar Saygı Öztürk imzalı bugün yayınlanan haberde AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ile Ali Ayvazoğlu'nun yükselişini kaleme aldı. Saygı Öztürk'ün yazısına göre; Ali Ayvazoğlu, Trabzon Belediyesi'de işçi, Atatürk Köşkü'nde bekçi olarak görev yaptı. Bahar Ayvazoğlu ise AK Parti'de sekreter idi. Evli olan Ali Ayvazoğlu, eşinden ayrıldı ve Bahar Ayvazoğlu ile evlendi. Ali Ayvazoğlu, sonrasında memuriyette jet hızıyla yükseldi ve özel kalem müdürü oldu. Daha önce turist rehberliği de yapan Ali Ayvazoğlu, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevine vekaleten başlatıldı. 2015'te Bahar Ayvazoğlu'nun milletvekili seçilmesinden sonra Ayvazoğlu da bu göreve asaleten atandı. Ayvazoğlu, Trabzon'dan Ankara Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü'ne atandı. Yazıya göre; Ali Ayvazoğlu'nun bu görevde fazla durmayacağı ve bakan yardımcılığı yada genel müdürlüğe atanacağı ileri sürüldü.

SAYGI ÖZTÜRK'ÜN HABERİNİ
OKUMAK İÇİN
TIKLAYINIZ

Bakan'ın tepkisi
Bu yazının üzerine İşiçleri Bakanı Süleyman Soylu, gazeteci yazar Saygı Öztürk'e hakaret eden bir twit attı. Bakan söylo, twitterdaki hesabı üzerinden "İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır. Ali Beye minnettarız. Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır" paylaşımı yaptı.
Bakan Soylu sonrasında bir paylaşım daha yaparak, "Bir insan, namusunu sokakta bulmamıştır. Saygı Öztürk, bir bürokratik atamaya değil; Bir kadının namusuna iftira atmaktadır. CHP Grup Başkan Vekili @enginozkoc ahlaksızlığı ve iftirayı savunuyor" cümleleri kurdu.

Bakan'a tepki..
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bu paylaşımları altına hem savunan hem de eleştiren bir çok kişi düşüncelerini yazdı. Bakan Soylu'nun geçmişte (dönemin başbakanı) Recep Tayyip Erdoğan için sarfettiklerinin de hatırlatıldığı paylaşımlarda Saygı Öztürk'e de destek vardı. Bakan Soylu'nun paylaşımlarına gelen yanıtlardan bazıları şunlar:
* Sayın Bakan neden aşırı iğneleyici bir tutum sergiliyorsunuz? Eğer bir haksızlık var ise yanlışı sakin sakin anlatmak yerine neden sürekli argo kelimeler kullanıyorsunuz? Bulunduğunuz konuma göre hareket ettiğinizi düşünmüyorum.
* Namus ile alakalı bir durum yok ortada neden sürekli olayi ırz namusa çekiyorsunuz!? Yazıyı okuduk yaşanmış olaylar var adam boşanmış kadin vekille evlenmiş isciyken müdür olmuş kadın vekil olduğu için tayinle Trabzon dan Ankara'ya yanına kararname ile getirtmiş olay bu? Namus?
* Herkesin namusu ve iffetine sahip çıkılıyormu, yoksa kişiye özelmi, yada birşeylerin üzerini örtmekmi?
* Saygı Öztürk'ün Bahar Ayvazoğlu'nun önlenemez yükselişiyle ilgili yazısını okudum. Bahar Hanımın namusuna nerede ve nasıl iftira atıldığını anlayamadım.
* Aksini lafla değil belgelerle kanıtlayalım.. Ben şahsen bahsedilen şahsın liyakatle oralara geldiğine inanmıyorum.
* Ağzınıza sağlık Sn. Bakanım.
* Cansın Bakanım
* Madem bu kadar duyarlısınız,Başak Demirtaş'a tacizde bulunan kişi için ne yaptınız?Meral Akşener'in kapısına dayananlar için de bu tavrı gösterseydiniz,bu duruşunuzun bir anlamı olurdu.
* Başak hanıma sahip çıkanlar kadar olamazsak yuh olsun bize Bahar Ayvazoğlu yalnız değildir
* En ufak bir eleştiriye bu tavır. Hem de demokrasimizin ön önemli organı iç işleri bakanından. Saygı Öztürk doğrusunu belgeli yazmışsa bunun neresi namussuzluk diye sormaz mı millet size. Hakaret edeceğinize mahkemeye verin.
* Bir insan işçi olunca üst görev yapamaz mıymış, işçi bayramında herkesten çok böğürüyordun Sözcü? Adamın kapasitesi vardır, olmuştur. Sana ne !
* Tepki gösterdiği şey ahlaksızlık ve yozlaşmanın belgeleriyle ortaya konması. Yalanlayamıyor diye aklınca tehdit ediyor.
* Hanımefendi'nin namusuna bir şey demiyor. Bu liyakatsız atamalara ve yükselmelere söylüyor.
* Çok uzağa gitmeyelim,10 sene önceki mitinglerinde liyakatsizliği ve yolsuzlukları sürekli dile getirip akp’yi ateşli bir şekilde eleştiren Süleyman Soylu eğer aynı performansında kalabilseydi bu haberi ayakta alkışlardı. Siyaset çok enteresan bir şey gerçekten.
* Eşi milletvekili olmasaydı işçi olarak çalışan bu kişi Ankara Turizm il Müdürü olur muydu?
* Bahar hanımın namusu ilgili bir şey yazmıyor yazıda. Sadece Akp’de standart olan liyakatsızlığı sorguluyor. O kadar işsiz genç varken, intihar ederken sizin bu liyakatsız atamalarınız insanları rahatsız ediyor. Devletin en önemli kavramı liyakat kavramını mahvettiniz.