Sağlık
Giriş Tarihi : 09-12-2018 04:09   Güncelleme : 09-12-2018 04:09

Bademcik iltihabı nasıl geçer

Boğaz enfeksiyonu nedir. Bademcik iltihabı nasıl geçer. Öksürük ve boğaz ağrısına ne iyi gelir. Boğaz enfeksiyonu tedavisi nasıldır

Bademcik iltihabı nasıl geçer

Kış mevsiminin gelmesiyle birçok hastalıklarda kendisini göstermeye başladı. Bu hastalıkların başında gelen boğaz enfeksiyonu, vücuda alınan enfeksiyonlardan bademciklerin şişmesine, kızarmasına ve üst bölgelerinin beyaz lezyonlarla kaplanmasına neden oluyor.

Daha çok çocukların bir türlü kurtulamadığı bu hastalıklar ihmal edildiği durumlarda daha kötü sonuçlarla karşımıza çıkıyor. Bademcik iltihaplanması olarak bilinen anjinin özellikle zamanın da müdahale edilmemesi durumunda çocuklarda önemli sağlık problemlerine yol açabileceği söyleniyor.

Bademcik İltihabı Nasıl Geçer?
Bademcik iltihabını evde kendi yöntemlerinizle azaltsanız da geçmesi için mutlaka doktor gözetimden geçmeniz gerekmektedir. Evde güzel bir istirahat, yumuşak ve sulu gıdalardan tüketmeniz iyileşmenize yardımcı olacaktır. Tedavi 7 ila 10 gün arasında ir süreçten geçecektir. Sizin yapmanız gereken ise bu süreç içerisinde alınan antibiyotiklerin doğruluğuna dikkat etmeniz olacaktır bu sayede hastalığın bulaşma riskini de ortadan kaldırış olacaksınız.

Öksürük ve Boğaz Ağrısı İçin Çay 
Eviniz de kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bir çay tarifi ile boğaz ağrınızı ve öksürüğünüzü azaltabilirsiniz.
Yarım elma
Yarım ayva
Yarım su bardağı kadar ıhlamur
2 çubuk tarçın
1 çay kaşığı nane
1.5 litre su
İsteğe göre de çayınıza bal ve limon ekleyebilirsiniz daha faydalı olacaktır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA