Basketbol
Giriş Tarihi : 16-05-2020 00:30   Güncelleme : 16-05-2020 00:30

Ayhan Avcı belirsizliği

Bellona Kayseri Basketbol, ekonomik sıkıntı içerisinde. Coach Ayhan Avcı'nın sözleşmesi sona erdi. Başkan Ömer Yağmur TBF kararını bekliyor.

Ayhan Avcı belirsizliği

Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Liginde mücadele eden Bellona Kayseri Basketbol takımı 2019-2020 sezonun tescil edilmesinin ardından ligi 8.sırada tamamladı. sezon 4 hafta erken sona erdi ancak sarı kırmızılı takımda ekonomik sıkıntı hakim.

Ekonomik sıkıntı
Bellona Kayseri Basketbol Kulüp Başkanı Ömer Yağmur, TBF'nin ligleri iptal etme kararı ile ilgili olarak “Olması gereken bir karardı ancak geç alınmış bir karar oldu. Liglerin ertelenmesinin açıklanmasının ardından yabancı oyuncular ülkelerine yerli oyuncular ise memleketlerine gitmişti. Oynanmayacağı belli ama biraz beklediler oynanır mı diye sonuçta beklediğimiz karar açıklandı. Şampiyon yok, ilk 8’e giren takımlar Avrupa’ya gidecek. Kayseri Basketbol camiası zaten bizim ilk 8 takım içerisindeyiz. Şuan bizdeki sıkıntı sporcuların alacakları! Yabancıların sözleşmeleri devam ediyor ve alacakları var. Bu konuda Federasyon bir açıklama yapmadı. Bununla ilgili bir açıklama yapılmasını bekliyoruz. Federasyondan beklediğimiz kararlar var” dedi.

Avcı belirsizliği
Ayhan Avcı’nın sözleşmesinin bittiğini belirten Yağmur, “Ayhan hocanın sözleşmesi bitti.  Devam edecek miyiz, etmeyecek miyiz belli değil. Şuan hocaya teklif var mı yok mu bilmiyoruz. Biz de hiçbir hoca ile görüşmedik. Ayhan hocanın da başka takımla görüştüğünü zannetmiyorum. Bizden bir cevap almadan hiçbir takımla görüşmez  zannedersem" diye konuştu.