Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Ayçiçek Yağı 5 LT, 19 LT Fiyatı Bim, A101, Şok Migros Sıvı Yağ Yudum, Komili, Bizim Ne Kadar, Kaç TL? 2021 Ayçiçek Yağı Güncel Fiyat Listesi!

20201231-aycicek-yagi-5-lt-19-lt-fiyati-bim-a101-sok-migros-sivi-yag-yudum-komili-bizim-ne-kadar-kac-4b2f9b71d13a2028b67f.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseritempo.org – Ayçiçek Yağı 5 LT, 19 LT Fiyatı Bim, A101, Şok Migros Yudum, Komili, Bizim Markaları Ne Kadar, Kaç TL? 2021 Ayçiçek Yağı Güncel Fiyat Listesi! Son zamanlarda fiyatları aşırı yükselen ayçiçeği yağının litre fiyatı giderek artıyor. Litresi 40 liraya kadar yükselen ayçiçeği yayı 2021 yılı ile daha da zamlanacağı söylentiler arasında. Ayçiçek yağı zamlı fiyat listesi ne kadar gibi tüm soruların cevabı haberimizde yer alıyor.

Türkiye’de mevsim normallerinin dışında seyreden iklim tarımsal olarak birçok ürüne zarar vermeye başladı. Özellikle Trakya Bölgesinde yetişen ve Türkiye’nin yağ ihtiyacını karşılayan ayçiçeğinin üretiminde mevsimsel sorunlar yaşandı. Kuraklığın ve su sorunun yaşandığı son dönemlerde etkilenen ayçiçeği, fiyat artışıyla vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Buna ek olarak ithal edilen ayçiçeği ve hammadde yağı fiyatları, getirilen gümrük vergi indirimlerine rağmen yükselmeye devam ediyor. Eylül ayında tonu 430 dolar olan ayçiçeği, aralık ayının son günlerinde yüzde 52 artışla 655 dolara yükseldi.

Ayçiçek Yağı Güncel Fiyat Listesi

Bizim Ayçiçeği yağı 5 litre teneke de  64,90 TL’de satışa sunulurken, Yudum Ayçiçeği yağı 5 litre 92,00 TL, Komili Ayçiçeği yağı 5 litre 89,50 TL, Bizim Ayçiçeği yağı 1 litresi 14, 95 TL, Yudum Ayçiçeği yağı 1 litresi 21, 00 TL, Komili Ayçiçeği yağı 20,20 TL olarak market raflarında yer alıyor. 2021 yılı için yağ fiyatlarında artış olup olmayacağı vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor.

2021 yılında ekonominin dalgalanmaya devam etmesi ve kuraklığın artması yağ fiyatlarını etkilemesi beklenmektedir. Dünya genlinde yaşlanılan gıda eflasyonu da ayçiçeği yağı fiyatlarını olumsuz etkileyeceği ön görülüyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!