Gündem
Giriş Tarihi : 05-05-2020 23:05   Güncelleme : 06-05-2020 11:09

Atatürk Düşmanı için rahmet dileyen Başkan

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Atatürk düşmanı için rahmet diledi.

Atatürk Düşmanı için rahmet dileyen Başkan

5 Mayıs 2019 günü hayata gözlerini yuman tarihçi Kadir Mısırlıoğlu’nun ölümünün üzerinden 1 yıl geçti. Türkiye Cumhuriyeti kurucusu ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk karşıtlığı ve düşmanlığı ile tepki toplayan, öldükten sonra bile Atatürk ve vatanseverlerin büyük tepkisine maruz kalan Kadir Mısırlıoğlu için rahmet okundu. 

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinin Ak Partili belediye başkanı Mustafa Palancıoğlu, sosyal paylaşım sitelerinde hesabından Atatürk düşmanı Kadir Mısırlıoğlu için rahmet okudu.
Kayseri’de sevilen bir isim olan Mustafa Palancıoğlu, Atatürk düşmanı Mısırlıoğlu için “üstad” kelimesi kullanırken paylaşımında “vefatının birinci sene-i devriyesinde merhum Kadir Mısırlıoğlu hocamızı rahmetle anıyorum” cümlesi kurdu.

"Mustafa Kemal'e muhabbeti olan cenazeme gelmesin!" diyen, Atatürk’e olan kininden ötürü 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü için “9'u 5 geçe kenefe gidin” deme cüreti gösteren, Atatürk heykelleri için “heykellerin köpek leşi gibi sürüklendiğini göreceksiniz” diyen birisi için rahmet okuyan Mustafa Palancıoğlu’nun bu paylaşımını KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Kayseri Ticaret Odası Meclis Başkanı Cengiz Hakan Arslan, AKP Melikgazi Kadın Kolları mali başkanı Hatice Uslu ve bazı takipçileri beğenerek destekledi.

Kayseri Tempo Medya olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e ve O'nun mirasına dil uzatan her kim olursa olsun kınıyoruz ve rahmet dilemiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti için canını, kanını hiçe sayan binlerce şehidimizi rahmetle anıyor, gazilerimize selam ve saygılarımızı iletiyoruz.