Kayserispor
Giriş Tarihi : 02-01-2020 16:29

Artem Kravets rest çekti

İstikbal Mobilya Kayserispor'da flaş gelişme. Golcü futbolcu Artem Kravets rest çekti

Artem Kravets rest çekti

Süper Lig'in ikinci yarısı için yarın Antalya'da toplanarak kamp çalışmalarına başlayacak olan istikbal Mobilya Kayserispor'da Benoit Poluain ayrılığının üzerine bu kez de Artem Kravtes krizi patlak verdi. 

Para..Para..
Sezon başından bu yana biriken alacaklarını isteyen Ukraynalı golcü, aksi taktirde takımdan gitme kararı alacağını ifade etti. İstikbal Mobilya Kayserispor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, haber merkezimize yaptığı açıklamasında "Artem Kravets'in sezon başından bu yana biriken alacağı var. Toplam 550 bin Avro. Bu paranın tamanını istiyor. Kendisine 320 bin Avro teklif ettik. Kalanı için süre istedik ama kabul etmedi. Yarına kadar süremiz var. Ya Artem'i ikna edeceğiz ya parasını ödeyeceğiz ya da gidişine seyirci kalacağız" dedi.

Artem Kravets'in gidişinde dahi bu paranın ödeneceğini hatta faiziyle birlikte ödemek zorunda kalacaklarını da söyleyen Mustafa Tokgöz, "Biz, Artem'den ayrılmak istemiyoruz. Kendisine ligin ikinci yarısında ihtiyacımız var. Umarım yarına kadar iki tarafı da mutlu edecek bir çözüm yolu buluruz" cümleleri kurdu.

6 maç 4 gol
Artem Kravets, sezon başında yaşadığı sakatlıktan ötürü uzun süre forma giyememişti. 1 Türkiye Kupası, 5 Süper Lig olmak üzere 6 maçta görev alan Artem Kravets, 1 Türkiye Kupası'nda olmak üzere 4 gole imza koydu. Ukraynalı golcünün Kayserispor ile olan sözleşmesi 31 Mayıs 2021 yılına kadar var.