Medya
Giriş Tarihi : 09-01-2021 23:46   Güncelleme : 09-01-2021 23:46

Arjantin kelimesinin Latince olan kökeni ne anlama gelir 9 ocak

Arjantin kelimesinin Latince olan kökeni ne anlama gelir 9 ocak

Kayseritempo.org - Arjantin kelimesinin Latince olan kökeni ne anlama gelir Kim Milyoner Olmak İster 9 Ocak 2021 Sorulan Sorular ve Cevapları.  Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla “Kim Milyoner Olmak İster?” yeni bölümüyle şimdi Atv ekranında başladı. Arjantin kelimesinin Latince kökeninin ne anlama geldiği sorusu üzerine yapılan araştırmalar arama motorlarına yoğunlaşmıştır. Kim Milyoner Olmak İster Kenan İmirzalıoğlu'nun yarışmacıya sorduğu bu sorunun cevabını heyecanla araştırıyor. İşte en çok konuşulan sorular, seçenekler ve cevaplar ...

Televizyon ekranlarında en çok izlenen bilgi ve kültür yarışması Kim Milyoner Olmak İster yeni bölümüyle ATV ekranlarında izleyiciyle buluşuyor. Kenan İmirzalıoğlu'nun "Milyoner" adlı eseri, izleyicilerin ekrana kilitlenmeden hemen önce sorduğu soru ve "Arjantin kelimesinin Latince kökenli olması ne anlama geliyor?" Sorunun cevabı merak konusu oldu. Haberlerimizden Kim Milyoner Olmak İster programında "Arjantin kelimesinin Latince kökeni ne anlama geliyor?" Sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Soru : Arjantin kelimesinin Latince olan kökeni ne anlama gelir  

A- Altın

B- Gümüş

C- Şeker

D- Kahve

Doğru Cevap: Gümüş

Sizde sorunun cevabını yorum olarak yazın gönderin anında yayınlayalım.

Arjantin, beyaz 'keşifçilerin' bu ülkeye taktığı Latince bir isimdir ve 'gümüş ülke' demektir. Nitekim ülkenin en başta gelen nehirlerinden birinin adı da 'Río de la Plata' olup, İspanyolca'da 'gümüş nehir' demektir.
Arjantin, resmî ismi ile Arjantin Cumhuriyeti[a] (İspanyolca: República Argentina), Güney Amerika'da yer alan bir ülkedir. Arjantin’in toplam yüzölçümü 2.791.810 km2 olup, bu kıstasta Güney Amerika'da ikinci, dünyada ise en büyük sekizinci ülkeyi oluşturur.