Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2020 10:24   Güncelleme : 02-07-2020 11:11

Arazi kavgasında dehşet

Manisa Soma cinayet haberi. Arazi yüzünden kavga çıktı. İzzet Poyraz, av tüfeği ile Tuğrul Yolgiden ile Ertuğrul Yolgiden'i öldürdü. 6 kişiyi de yaraladı.

Arazi kavgasında dehşet

Manisa’nın Soma ilçesinde vahşet yaşandı. Topraek uğruna hayatlar karardı. Arazi yüzünden çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Aynı aileden 2 kişi hayatını kaybederken 6 kişi de yaralandı.

Toprak uğruna
Manisa'nın soma ilçesindeki olay dün gece 23.30 sıralarında Kayrakaltı Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, baba Ertuğrul Yolgiden ve oğlu Tuğrul Yolgiden, arazi satın alma işi için İzzet Poyraz'ın yanına konuşmaya gitti. Konuşmanın bir süre sonra tartışmaya dönüştüğü ve taş ve sopalarla kavganın başladığı öğrenildi. Bu sırada İzzet Poyraz arabasındaki av tüfeğiyle ilk önce baba Ertuğrul Yolgiden’e ardından da oğlu Tuğrul Yolgiden’e ateş etti. Vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan baba ve oğul kanlar içinde yerde kaldı. Silah seslerini duyarak olay yerine gelen Ertuğrul Yolgiden’in 23 yaşındaki diğer oğlu Halil Yolgiden, diğer akrabaları Eray Y, Kadriye Y, Ceyhun Y, Tayfun Y ve Erdoğan Y de olay yerine koşarak geldi. İzzet Poyraz, olay yerine gelen 6 kişiyi de av tüfeğiyle vurdu.

İzzet teslim oldu
29 yaşındaki Tuğrul Yolgiden kaldırıldığı Soma Devlet Hastanesinde, 53 yaşındaki Ertuğrul Yolgiden ise Manisa Celal Bayar Üniversite Hastanesinde hayatını kaybetti. Diğer yaralı şahıslar Soma Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, yaralılardan 76 yaşındaki Kadriye Y.’in hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi. Hayatını kaybeden baba ve oğlunun cesedi otopsi yapılmak üzere Manisa Merkezefendi Devlet Hastanesi Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırılırken, jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Öte yandan olay yerinden kaçan şüpheli 37 yaşındaki İzzet Poyraz ise, sabah saatlerinde jandarma ekiplerine teslim oldu.