Gündem
Giriş Tarihi : 10-05-2020 14:10   Güncelleme : 10-05-2020 14:10

Anneler gününde oğluna koştu

Bugün evlatlar annesine koşarken, şehit anası Ayşe Açıkgöz anneler gününde oğlunun mezarına giderek hasret giderdi

Anneler gününde oğluna koştu

44 gün sonra kısmi olarak sokağa çıkma yasağından feragat eden 65 yaş üstü vatandaşlar, temiz ve güneşli bir havanın keyfini çıkarırken binlerce anne, evlatlarıyla hasret gidererek Anneler Günü'nü kutladı. Ancak Kayseri'd6eki Ayşe anne, kendisine gelmemeyen oğluna gitti. Yıllar önce şehit olan oğlunun mezarına giden Ayşe açıkgöz, "Haftalar sonra sana geldim oğlum" diyerek özlemini dile getirdi.

Ayşe Açıkgöz polis ekiplerinin yardımı ile şehit oğlu Astsubay Çavuş İdris Açıkgöz'ün mezarına giderek hasret giderdi. Bugün saat 11.00 ile 15.00 arasında sokağa çıkabilen vatandaşlardan birisi olan şehit annesi Ayşe Açıkgöz, 31 Mayıs 1994 tarihinde Siirt'in Baykan ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan oğlu Astsubay Çavuş İdris Açıkgöz'ün mezarına gitmek istedi. Kocasinan ilçesi Mevlana Mahallesi'nde bulunan evinden çıkan Ayşe Açıkgöz, Kartal Şehitliği'ne gidecek bir araç bulamayınca polisten yardım istedi. Polis ekiplerinin yardımı ile şehitliğe gelen Açıkgöz, oğlunun mezarındaki otları temizleyerek fotoğrafını okşadı. Ayşe Açıkgöz, "Bugün Anneler Günü. Evlatlar annelerine gelir ama ben evde duramadım. Kekillimi görmeye geldim. Anneler kusura kalmaz, o şimdi büyük bir yerde, Rabbimin yanında" dedi.

Şehit annesi Ayşe Açıkgöz, "Şehitliğe gelecek otobüs bulamadım, taksi çağırdım gelmedi. Ben de polis ekiplerini gördüm onlara rica ettim, yardımcı oldular ve beni getirdiler. Allah onları korusun kollasın" diye dua etti.