Gündem
Giriş Tarihi : 18-01-2020 18:49   Güncelleme : 18-01-2020 19:02

Anne önce oğlunu sonra kendini öldürdü

Tokat son dakika. Tuğba Uzun, önce 10 yaşındaki oğlu Kayra'yı canice öldürdü sonra kendini... Anne Tuğba Uzun neden oğlunu öldürdü. Tuğba Uzun nasıl intihar etti. İşte ayrıntılar

Anne önce oğlunu sonra kendini öldürdü

Tokat’ta psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen anaokulu idarecisi kadın, ilkokul öğrencisi 10 yaşındaki oğlunu bıçaklayarak öldürdükten sonra kendini asarak intihar etti. Edinilen bilgiye göre olay, Büyükbeybağı Mahallesi'ndeki Vakıflar Bölge Müdürlüğü Lojmanları'nın 2’nci katında gerçekleşti.

Mühendis olarak çalıştığı kurumun Amasya’da toplantısına katıldıktan sonra Tokat’a dönen Metin Uzun, evinin kapısını açamadı. Evinde olduğunu tahmin ettiği eşi ve oğluna ulaşamayan Metin Uzun, çilingir yordamıyla eve girdi. Genç adam ilk olarak bir süredir psikolojik tedavi gördüğü iddia edilen eşi Tuğba Uzun’un mutfakta doğalgaz borusuna asılmış cansız bedeni ile karşılaştı.

Komşuların da yardımı ile 10 yaşındaki erkek çocukları Kayra’nın yatak odasında ve yanında ekmek bıçağı ile kanlar içindeki cansız bedeninin bulunması sonrasında durum polise ve 112 sağlık ekiplerine bildirildi. Baba Metin Uzun olay yerine gelen 112 ekipleri tarafından hastaneye götürülürken, savcı nezaretinde Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler olay yerinde inceleme yaptı. İlk belirlemelere göre Tuğba Uzun’un çocuğunu bıçakla öldürdüğü, ardından da kendini asarak intihar ettiği ihtimali üzerinde durulurken, anne ve çocuğun cenazeleri olay yerinde Cumhuriyet Savcısının incelemelerinin ardından cenaze aracıyla Tokat Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.