Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 17-11-2019 16:50   Güncelleme : 17-11-2019 18:08

Amatör maçta olay. Maç yarıda kaldı

Kayseri Süper Amatör Küme maçı yarıda kaldı. Seyfettin Yesügey, hakem Ahmet Ulu'ya tekme attı. Sağlıkspor ile Trend Gayrimenkulspor maçı tamamlanamadı.

Amatör maçta olay. Maç yarıda kaldı

Kayseri Süper Küme'nin 9.haftasında bugün oynanan Kayseri Sağlıkspor ile Trend Gayrimenkulspor maçı tamamlanamadı. Kayseri Mehmet Özet Süper Amatör Küme'de zirveyi yakından ilgilendiren karşılaşmada Kayseri Sağlıkspor ile Trend Gayrimenkulspor Argıncık Stadı 1 Nolu Sahada karşılaştı.

Hakeme tekme
İlk yarıda gol sesi çıkmayan karşılaşmanın ikinci yarısının hemen başında Trend Gayrimenkulspor golü buldu. Maçın 48.dakikasında Mehmet Ali Öncü golü atan isim oldu. Karşılaşmanın 60.dakikasında Trend Gayrimenkulspor'un kalecisi sakatlandı ve topu dışarı attı.
Topu dışarı atmasının ardından Sağlıkspor'dan Seyfettin Yesügey  topu yardımcı hakeme fırlattı. Kendisine top fırlatılmasından sonra yan hakem, orta hakem  Ahmet Ulu'yu yanına çağırarak orada yaşananları anlattı. Hakem Ahmet Ulu, Seyfettin Yesugey'ı kırmızı kart gösterdi. Kırmızı kart gören Seyfettin orta hakeme tekme attı.

Karakolluk oldular
Hakem Ahmet Ulu, yaşanan bu olay sonrasında maçı tatil ederek soyunma odasına gitti. Soyunma odasına giden hakemler Sağlıkspor'dan 9 oyuncunun lisansı aldığı gelen bilgiler arasında. Hakem Ahmet Ulu, müsabaka sonrasında kendisine tekme atan Seyfettin Yesügey ve bir kaç oyuncudan şikayetçi oldu. Hakem Ahmet Ulu ve şikayet edilen oyuncular Argıncık Karakolu'na giderek ifade verdi. Müsabaka ile ilgili kararı Futbol İl Disiplin Kurulu verecek.