Amatör Futbol
Giriş Tarihi : 30-05-2020 08:35   Güncelleme : 30-05-2020 08:40

Amatör maçlar için nihai karar

Kayseri amatör futbol haberi. Kayseri Süper Amatör Küme, Birinci Amatör Küme ve İkinci Amatör Küme maçları ile ilgili nihai karar verildi. Kayseri ASKF Başkanı Musa Soykarcı, kararı kamuoyu ile paylaştı.

Amatör maçlar için nihai karar

Mart ayında ülkemizde de görülmeye başlanan ve binlerce insanın yaşamına neden olan Covid-19 virüs salgınından ötürü tehir edilen amatör müsabakalar ile ilgili nihai karar verildi. Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı, 2019-2020 futbol sezonu Kayseri Süper Amatör küme, Birinci Amatör küme baraj maçı ve İkinci Amatör küme maçları ile ilgili alınan kararı açıkladı.

Süper devam
Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Musa Soykarcı, "32 ilimizin Süper Amatör ligleri TFF’nin belirlediği statülere göre tamamlanacaktır. Buna göre ilimiz Süper Amatör Liginde kalan 4 haftada 18 Temmuz 202 tarihinden itibaren oynayarak tamamlanacaktır” dedi.

2.Küme yok
2.Amatör Küme maçları ile ilgili alınan kararı da açıklayan Kayseri ASKF Başkanı Musa Soykarcı, "2.Amatör Küme maçlarının oynanmaması yönünde karar alınmıştır. 32 ilde müsabakalar kesinlikle oynanmayacaktır. Ligler tek devreli oynanıyor ve tamamlanmadıysa veya çift devreli oynanıyor ve ligin henüz 1.devresi tamamlanmadıysa bu ligler oynanmamış kabul edilecek ve bir üst lige yükselme veya bir alt kümeye düşme olmayacaktır” dedi.

Öte yandan İllerinde tamamlanan. 1.Amatör Liglerinde küme düşme ve bir üst lige yükselme statüye göre aynen uyguyalanacak.