Ekonomi
Giriş Tarihi : 16-02-2021 08:28   Güncelleme : 16-02-2021 08:29

Altın Düşüşü Devam Ediyor! Altın Düşüşü Devam Edecek mi? Altın Neden Düşüyor? 16 Şubat Uzmanlar Altın İçin Ne Söyledi?

Altın Düşüşü Devam Ediyor! Altın Düşüşü Devam Edecek mi? Altın Neden Düşüyor? 16 Şubat Uzmanlar Altın İçin Ne Söyledi?

Kayseritempo.org - Altın Düşüşü Devam Ediyor! Altın Düşüşü Devam Edecek mi? 16 Şubat Uzmanlar Altın İçin Ne Söyledi? Herkes altını yakından takip etmeye devam ediyor. Peki altın fiyatları daha ne kadar düşücek? Altın düşmeye decam edecek mi? Altın hakkında uzmanlar neler diyor? Altın güne gene düşüşle devam etti. gram altın alış 408 Tl, Satış fiyatı ise 408.79 olarak işlem görüyor.

Altın neden düşmeye devam ediyor? Altın yatırımcıları, altını etkileyen çeşitli faktörler olan aşılama programları ve koronavirüsün düşüşünün de etkisi olduğunu düşünmekte. Altın şu aralar düşmeye devam etti. Geçtiğimiz haftada da düşüş yaşayan altın henüz bir yükseliş sergileyemedi.

Altına Yönelik Uzmanlar Ne Söylüyor?

Altının bu düşme sürecine uzmanlar nasıl bakıyor? Uzmanlar altın hakkında neler düşünüyor?  Uzmanlar altına olan talebin düştüğünü belirtmekte. Altın fiyatlarına genel olarak bakıldığında Global çapta  altının stabil bir grafik çizmeye devam ettiği görünüyor. TL ve Dolar arasındaki gerileme isteğinin sürdüğü uzmanlar tarafından belirtilmiştir. Uzmanlar tarafından Altının, TL üzerinde baskı uyguladığı dile getiriliyor.

Ons altın geçtiğimiz haftaya göre düşüşü devam etti ve bu sabah farklı bir seviyeden giriş yapmış bulunmakta. Geçtiğimiz hafta Ons Altın 1810 dolara kadar gerilemişti. Bugün itibariyle 12.704 TL alış fiyatıyla düşüşünü tekrar gösterdi. Ons Altın Satış ise 12.711 olarak işlem gördü.

Güncel Altın Fiyatları Nedir?

15 Şubat verilerine göre Altın düşüşü devam ederken sizlere güncel altın fiyatlarını aktarıcaz, güncel altın fiyatları şöyle; Gram Altın Alış: 408.58, Gram Altın Satış: 408.65, olarak gram altın tablolarda yer aldı. Cumhuriyet Altını ise; Alış 2.661 işleme alınırken Satış: 2.710 olarak belirlendi.

22 Ayar Bilezikte ise Alış: 375 tl iken 22 Ayar Bilezik Satış: 377.50 olarak grafiklerde yer aldı. Çeyrek Altına gelecek olursak Alış fiyatı: 668 iken, satış fiyatı ise 689 tl olarak işlem görmüş bulunmakta.

Geçen hafta ile kıyaslandığında çok az da olsa altın düşüşünün olduğunu belirtebiliriz. Altının böyle düşüşü devam ederken, Globalde ise aslında durumun sabit olduğu ve altının stabil bir grafik çizdiği uzmanlar tarafından belirtildi.