17 ŞUBAT 2020 Pazartesi 06:55
Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 29-03-2019 16:04   Güncelleme : 29-03-2019 17:10

AKP Kayseri'de skandal görüntü

AKP'nin en güçlü olduğu yerlerden birisi olarak görünen Kayseri'de skandal bir görüntü ortaya çıktı. Sosyal medyayı sallayan bu fotoğrafa göre; AKP mitinglerine yakıt fişi vererek kalabalık topluyor

AKP Kayseri'de skandal görüntü

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek Yerel Seçimler öncesinde, hem partiler hem de adaylar artık son kozlarını oynuyorlar. Seçmenin gönlüne girebilmek için projelerini dizen adaylar, artık mitinglerin de sonuna geldi. Cumhur İttifakı ile Millet İttifakı arasında geçecek olan kıyasıya Belediye Başkanlığı seçimi yarışında oldukça ilginç görüntüler de ortaya çıkıyor.Türkiye'nin 17 yıldır iktidar partisi olarak rakiplerinden daha güçlü bir şekilde 31 Mart'ta seçmenin karşısına çıkmaya hazırlanan AKP (Adalet ve Kalkınma Partisi), MHP (Milliyetçi Hareket Partisi) ile ortak hareket ederken düzenlenen bazı mitinglerde vatandaşı alanlara çekmek için ilginç yöntemler kullanıldığı iddia ediliyor. Sosyal medyada dolaşan bir fotoğrafta da bu görülüyor. AKP'nin kalesi olan şehirler arasında bulunan ve bu seçimde rekor bir oy almayı umut edilen Kayseri'de ilginç bir ana dair fotoğraf sosyal medyada dolaşıyor. AKP ile MHP'nin Kayseri'nin Tomarza ilçesinde geçtiğimiz gün düzenlediği miting için, insanlara yakıt fişi dağıtılmış!

Fotoğrafta görüldüğü gibi AKP'nin Kocasinan ilçe teşkilatına dair mühür bulunan yakıt fişi üzerinde "AK Parti MHP Cumhur ittifakı Miting Yakıt Fişi 30 TL" ibaresi yeralıyor. Bu fiş ile alakalı gerek AKP İl başkanlığı, gerekse Kocasinan ilmçe Başkanlığı bir açıklama yapmış değil. 27 Mart Çarşamba günü düzenlenen mitinge AKP Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Emrah Karayel, MHP Milletvekilleri Baki Ersoy ve İsmail Özdemir ile Yaşar Karayel, Tomarza Belediye Başkan Adayı Davut Şahin, AKP ve MHP'nin yöneticileri katılmıştı.Akaryakıt fişlerinde kaç adet ve kimler tarafından dağıtıldığı hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kayseri seçmeni, "Tomarza belediye başkanlığını kaybettiği belli olan AKP, taşımacılık yaparak seçmeni meydanlara toplama gayretinde. 31 Mart'ta AKP, Tomarza başta olmak üzere bazı ilçeleri de kaybedecek" yorumu yapıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA