Medya
Giriş Tarihi : 01-04-2019 15:48   Güncelleme : 02-04-2019 00:28

AKP için Yaralı Aslan benzetmesi

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, AKP'nin kaybettiğini ifade ederek yaralı aslan benzetmesi yaptı. Mansur Yavaş aleyhinde yürütülen Senet olayı ile ilgili de çarpıcı açıklama yaptı

AKP için Yaralı Aslan benzetmesi

Tv1'de yayınlanan Editörün Gözünden programının canlı yayın konuğu olan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, 17 yıldır iktidarda bulunan AKP'nin 31 Mart 2019 mahalli idareler seçiminde yenildiğini ifade etti.

AKP eleştirisi
Kayseri'nin önemli medya kuruluşlarından birisi olan Tv1'de yayınlanan Editörün Gözünden isimli programda İsmail Şahin ile birlikte seçim neticelerini değerlendiren Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, Ankara'dan sonra AKP'nin İstanbul'u da kaybettiğini ifade etti. Tartışmaların ve itirazların netice vermeyeceğine inandığını söyleyerek Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul'un yeni belediye başkanı olduğunu dile getiren Veli Altınkaya, "AK Parti’nin oyunun yüzde 52'den 47'ye kadar düşeceğini tahmin ediyordum. AK Parti ile MHP oylarının toplamına bakınca Cumhur İttifakı oyunu korumuş görünüyor. Siyasetçi kaybetmiş olsa bile kaybetmeyi kabul etmiyor. Kendi penceresinden bakıyor. Ankara ve İstanbul'da bir çok ilçeyi kazanan Cumhur ittifakı kendisini bu noktada başarılı görüyor" dedi.

"Yaralı Aslan"
HDP'nin ve İYİ Parti'nin 31 Mart seçimlerinin en başarısız iki partisi olduğunu ifade eden Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, "Cumhur İttifakı'nın İstanbul ve Ankara'da bir çok ilçeyi kazanması önemli. Cumhur İttifakı başarılı gibi görünüyor. İstanbul ve  Ankara'da ilçelerin çoğunu kazandı. Bütün bu verilere baktığımızda düz mantık ile bakınca başarılı gibi görünebilir. Ama iki büyükşehir İstanbul ve Ankara'yı kaybetmişsiniz, İzmir gibi bir şehri almaya niyetiniz yok. Antalya, Mersin'i kaybetmişsiniz. İmaj olarak, algı olarak yaralısınız. Yaralı aslansınız. İmaj olarak kaybetmişsiniz" yorumunda bulundu. 

Senet yorumu
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden Kayserili Mehmet Özhaseki ile ilgili de "Sayın bakanın kaybetmesine üzüldüm. Kendisine de mesaj attım. 25 ilçenin 22'sini kazanan AK Parti, 3 ilçede kaybedince Büyükşehir Belediye başkanlığı da kaybedildi. Özhaseki'nin Ankaralı olmadığı işi tutmuş. Senet işi ters tepti. Keşke Özhaseki hiç aday olmasaydı. Ankara'da başabaş mücadele edecek adaylar da vardı. Babacan bile olabilirdi. Aslında Özhaseki İstanbul istiyordu. Ama kendisine İstanbul'u vermeyeceklerini söyleyenlerden birisiyim" değerlendirmesi yaptı.