Gündem
Giriş Tarihi : 11-01-2021 12:55   Güncelleme : 11-01-2021 12:55

Akgün intihar vakalarına dikkat çekti

Kayseri Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Genel Koordinatörü Mehmet Akgün, Kayseri'de intihar vakalarının artışı hakkında açıklamalarda bulundu.

Akgün intihar vakalarına dikkat çekti

Kayseritempo.org-Kayseri Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Genel Koordinatörü Mehmet Akgün, Kayseride son yıllarda yaşanılan intahar vakalarına dikkat çekerek, uyarılarda bulundu.

Kayseri genelinde artan intihar vakaları üzerinde açıklamalarda bulunan Alperen Ocakları Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı İl Genel Koordinatörü Mehmet Akgün, ‘’ Bizler hem gençlik hem de toplumsal alanda, üzerimize düşen milli ve manevi sorumlulukları yerine getirmek için ihtiyaç sahibi insanlarla sürekli temas halindeyiz. İletişime geçtiğimiz insanların dertlerini dinleyip, tespit edilen sorunlara imkânlar nispetince çözüm üretmeye çalışan bizler, sadece Allah rızasını gözetip vatandaşlık görevini yerine getirmeyi hedeflemekteyiz. ‘’dedi.

Gerek ekonomik ve gerek sağlı gibi bir çok sorunda dolayı intihar vakalarının arttığını dile getiren Akgün ‘’ Malumunuz evrensel olarak insanoğlu sağlık alanında zor ve stresli bir süreçten geçmekte ve bu süreç 7’den 70’e her insanı psikolojik manada olumsuz etkilemekte. Maalesef şehrimizde de sesini duyuramayıp takati tükenen bazı hemşerilerimiz son çare olaraktan intiharı düşünmekte’’ ifadelerini kullandı. 

Daha önce intihar vakaları için birçok çalışmalarda bulunan Akgün, kamu yarına gözlem ve çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi. Dünden bugünleri ön gördüklerini fakat yetkililere bu bigileri paylaşma fırsatı bulamadıklarını ifade eden Koordinanatör Mehmet Akgün, Devlet Yetkililerimizden, Kamu Kurum ve Kuruluşlarından, Siyasi Parti ve STK Yetkililerinden ricamız ‘’ İntihar vakalarının önüne hızlı bir şekilde geçilebilmesi için, konuyla alakalı yetkili ve bilgi sahibi kişilerin bir araya gelerek,  önlem noktasında istişare toplantısı yapıp fikir alış verişinde bulunulması gerektiğini ‘’ söyledi.