Siyaset
Giriş Tarihi : 17-09-2020 10:18   Güncelleme : 17-09-2020 10:25

AK Parti'yi Öcalan ile vurdu

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, kendisine yanıt veren AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'na terörist başının mektubunu söyleyerek cevap verdi.

AK Parti'yi Öcalan ile vurdu

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun açıklamalarına yanıt verdi. AK Parti'nin iktidarda kalabilmek adına terör örgütleriyle yan yana gelmekte hiçbir sakınca görmediğini belirten Özer, "Yalanı essah gibi söylemek konusunda ihtisas yapmış olan AK Partililer milletin aklı ile alay eder gibi dünyanın tanıklık ettiği olayları dahi ters yüz etmeye çalışıyor" dedi.

"Oy için.."
CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu'nun kendisine ve CHP'ye yönelik eleştirilerine yanıt verdi. Demokrasinin kazanmayı bilmek kadar kaybetmeyi de bilmeyi gerektirdiğini, bunun bir erdem olduğunu ifade eden Özer, "Tabii demokrasiyi tren zanneden AK Partililerden demokratik bir olgunluk, böyle bir erdem beklemiyoruz. İncesu'da halkın oylarını gasp ederek aldıkları belediye başkanlığını başarı olarak görmeleri de bundandır" dedi.
CHP ile terör örgütlerini yan yana getirmenin akıl tutulması olduğunu ifade eden Özer, "Millete düşmanlık eden Türkiye'yi parçalamak, bölmek isteyen evlatlarımızın katili PKK'lıları davullarla zurnalarla karşılayıp, çadır mahkemelerinde PKK'lıları aklayanlar, FETÖ ile Türk askerine kumpas kuranların hezeyanlarını ibretle izliyoruz. Bu hezeyanlarının sebebi 'Rüşvetçilerden büyükelçi yapmadık' diyemediklerindendir. Çırpınışları bundardır. Öyle bir çırpınış içindeler ki, yalanı essah gibi söylemek konusunda ihtisas yapmış olan AK Partililer, milletin aklı ile alay eder gibi dünyanın tanıklık ettiği olayları dahi ters yüz etmeye çalışıyor. İstanbul seçimlerini kazanmak için kılıktan kılığa giren ama halkın tokadını yiyen AK Partililere sormak lazım: Oy için kırmızı bültenle aranan teröristti devletin televizyonuna CHP mi çıkardı? Hızını alamayıp terörist başının mektubunu da CHP mi okuttu? İktidarda kalabilmek adına terör örgütleriyle yan yana gelmekten hiçbir sakınca görmeyenler, bize inanmıyorlarsa Dolmabahçe mutabakatının taraflarının kim olduğunu, çadır mahkemelerinde teröristleri kimlerin akladığını, teröristlerin nasıl davul zurna ile karşılandığını, FETÖ ile Türk ordusuna kimlerin kumpas kurduğunu bugünkü ortaklarına sorsunlar" cümleleri kurdu.

Ballı villalar
AK Parti İl Başkanı Çopuroğlu'nun "Şehrimizin gelişimine katkı sunacak fikir taneleri vermeye davet ediyoruz. Tabii bu hususta bir fikirleri varsa" çağrısına cevap veren Özer, "Elbette bu kenttin gelişimi ile ilgili birçok fikrimiz var. AK Parti İl Başkanına bu daveti için teşekkür ediyoruz. Biz de buradan kendisine bir çağrıda bulunmak istiyoruz. İyi şeyler yapmak için önce şeffaf ve hesap verebilir olmak gerekir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yandaşa peşkeş çekmemek gerekir. Gelin öncelikle şu Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin ballı villa parsellerinden dolayı Kayseri halkının gasp edilen haklarının peşine düşelim. Halkımızın gasp edilen paraları ile halkımıza nasıl güzel hizmetler yapılacağı konusunu da gasp edilen paralar belediyemizin kasasına girdikten sonra konuşuruz" ifadelerine yerverdi.