Gündem
Giriş Tarihi : 16-04-2020 13:16

AK Partili Başkan aşk kurbanı

Rize Fındıklı cinayet haberi. AK Parti Seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Gamze Pala, saplantılı aşığı Savaş Dalançıkar tarafından vurularak ve boğazı kesilerek öldürüldü.

AK Partili Başkan aşk kurbanı

Rize Fındıklı ilçesinde son derece üzücü bir olay yaşandı. Olay, dün akşam Fındıklı Öğretmenevi içerisinde yaşandı. AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı olan, Fındıklı Öğretmenevi'nde resepsiyon görevlisi olarak çalışan 44 yaşındaki Gamze Pala, 36 yaşındaki Savaş Dalançıkar tarafından önce silahla vuruldu ardından boğazı kesilerek öldürüldü.

Vahşet!
44 yaşındaki Gamze Pala, kendisine saplantı derecesinde aşık olan Savaş Dalançıkar ile görüşmeyi kabul etmedi. Uzun süre peşinde koştuğu kadını saplantı haline getiren Savaş Dalançıkar, arkadaşlık teklifini kabul etmeyen Gamze Pala'ya öğretmenevine saat 22.00 sularında gelerek silahlı saldırıda bulundu. Savaş Dalançıkar, kurşunların genç kadına isabet etmediğini görünce bu kez cebinden çıkardığı bıçak ile boğazını kesti.

Saldırgan Savaş Dalançıkar, kanlar içinde yere yığılıp, hareketsiz yatan kadının başında beklemeye başladı. İhbar üzerine öğretmenevine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, yaptığı kontrolde Gamze Pala’nın yaşamını yitirdiğini belirledi. Polis ekipleri, suç aletleri ile bekleyen Savaş Dalançıkar’ı gözaltına aldı. Kadının cansız bedeni, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Rize Adlı Tip Kurumu'na götürüldü.

Fındıklı'da yas!
Gamze Pala’nın vahşice öldürülmesinin ardından AK Parti Rize İl Başkanlığı’ndan mesaj yayımlandı. AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alım, "Fındıklı İlçe Başkan Yardımcımız Gamze Pala'nın uğradığı hain saldırı sonrasında hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsü yaşamaktayız. Merhumeye Allah'tan rahmet kederli ailesine ve sevenlerine de sabrı cemil dileriz. Mekanı cennet olsun" dedi.

Fındıklı Belediye Başkanı CHP’li Ercüment Çevratoğlu da "Bu kez de kadın cinayeti belki de ilk kez maalesef ilçemizde yaşandı. Yurttaşımız, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, öğretmenevi çalışanı Gamze Pala, daha öncesinde de defalarca reddettiği sapkın bir alçak tarafından vahşice katledildi. Yaşanan cinayeti bir kez daha lanetliyoruz. Yurttaşımızın yakınlarına, sevenlerine ve tüm Fındıklı halkına başsağlığı biliyoruz. Fındıklımız, tüm yurttaşlarımızın eşit ve özgürce yaşadığı bir yerdir. İlçemizde, gerici, kadın düşmanı katillerin yeri yoktur. Tüm Fındıklı halkıyla birlikte davanın takipçisi olacağımızın sözünü veriyoruz. Başımız sağolsun" mesajı paylaştı.