Advert
Magazin
Giriş Tarihi : 02-11-2018 15:32   Güncelleme : 02-11-2018 18:13

Ahmet Kural Sıla'dan özür diledi

Oyuncu Ahmet Kural, şarkıcı Sıla'dan ve tüm kadınlardan özür dilediğini açıkladı

Ahmet Kural Sıla'dan özür diledi

Ahmet Kural, Sıla'ya şiddet uyguladığı gerekçesi ile hakkında yapılan suçlamalar ile ilgili açıklama yaptı. Ahmet Kural, Sıla ile kavga etmediğini sadece tartıştığını ve koluldan tuttuğunu ifade ettikten sonra "Başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum" dedi.

Kural çok üzgün!
Ahmet Kural, "dün konuyla ilgili kısa bir açıklama yapmış, tüm yaşananları yargıya vereceğim ifadede de anlatacağımı söylemiştim. Öyle de yapacağım. Çok sevmiş sevdiğini gördüğünde gözleri parlamış bir insan olarak, acımız çok olsa da bu paylaşımlarla ilgili benden olumsuz bir şey duymayacaksınız. Benimle ilgili amacanı aşan ifadeler, gerçek olmayan şeyler söylenmiş olsa da benden kötü şeyler işitmeyeceksiniz. Ben çok üzgünüm. Bunu yaşadığım için, kadına şiddetle anıldığım için böyle bir konun parçası olmaya imkan verdiğim için... Dün akşamki açıklamamda da belirttiğim gibi tartışmanın sebebi olan ve ağır tahrik içeren konu üzerinden yüksek sesli karşılıklı bu kırıcı tartışma esnasında yaşanan itişme sırasında bugüne konu olan olumsuz gelişmeler yaşandı. Bunun dışında 45 dakika diye belirtilen süre, yerde sürükleme küfür ve hakaret, kül tablası fırlatma, tehdit şantaj, alıkoyma gibi benim hakkımda iddia edilenler doğru değil. Ancak ne olursa olsun bu tip bir tartışmanın içinde bile olmamalıydım. Konu canımı ne kadar acıtsa da, soğukkanlılıkla evim dahi olsa o ortamı terk etmeliydim. İddia edilen olay sırasında sevdiğim kadınla yaşadığım itişme ve sonuçları elbette bana yakışmadı. Ne olursa olsun, böyle bir olayın bir tarafı olduğum için, başta Sıla olmak üzere tüm kadınlardan özür diliyorum. Herkesin ayıbı kendine diye düşünmeliydim. Kadına şiddet konusundaki toplumda oluşan hassasiyeti, saygı ile karşılıyorum. Bu olaydan bende bir çok ders çıkardım. Hayatımın bundan sonrasında da çıkardığım bu derslerin gereğini yerine getirmek için çalışacağım. Bu yüzden ilk etapta bu gereklere odaklanacağım. Türkiye’ye örnek gösterilen bir aşkın parçası iken, bu aşkın aktörleri, bu şekilde gündeme geldik. Bu ilişkiye ve Sıla’ya karşı saygımdan bizi sevenlerin bu ilişkiye verdiği değere hürmetimden, olayın detaylarını resmi makamlar dışında paylaşmayacağım" dedi.

Sıla'nın avukatı..
Diğer yandan Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun birliktelik yaşadığı Ahmet Kural tarafından darp edilmesi iddialarına ilişkin soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında bugün tanıklarının ifadesine başvurulurken Sıla Gençoğlu’nun avukatı Rezan Epözdemir adliye önünde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. 
Şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun avukatı Rezan Epözdemir yaptığı açıklamada, “Sıla gibi toplumda kanaat önderi olan bir kadının, bununla ilgili hak arama özgürlüğünü kullanması şiddet gören kadınların tamamının bir haykırışı” dedi. Ahmet Kural’ın Pazartesi günü dinleneceğini aktaran avukat Epözdemir, soruşturmada bugün tanıkların dinlenildiğini kaydetti. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
ARŞİV ARAMA