Gündem
Giriş Tarihi : 02-09-2020 17:41   Güncelleme : 02-09-2020 18:15

Ahmet göğsümüzü kabarttı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Polis Şehitliği’ne otobüsle giden Ahmet Amaratlıcan’ı Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci makam aracıyla evine bıraktı. İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Ahmet’in şehitliğe otobüsle geldiğini öğrenmesi üzerine duygu dolu anlar yaşadı.

Ahmet göğsümüzü kabarttı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Polis Şehitliği’ne giden ve  ‘Şehitlere görevimi yapmaya geldim’ diyen,  Ahmet Amaratlıcan’ı Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci makam aracıyla evine bıraktı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Asri Mezarlıkta bulunan Polis Şehitliği’nde Ahmet Amaratlıcan’ı gören İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci duygu dolu anlar yaşadı. Amaratlıcan’ın kendisine şehitlere olan görevini yerine getirmek için evinden otobüsle geldiğini söylemesi üzerine Ekinci makam aracıyla evine kadar bıraktı. Bugün o öğrenciyle makamında bir araya gelerek, kendisinin çok duygulandığını ve Ahmetleri tanıdıkça gelecekten çok umutlu olduğunu söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Ahmet’i bütün Türkiye tanısın istiyorum. Ahmet bizim gururlandığımız öğrencimiz. Ahmet ile tesadüfen Polis Şehitliği’nde 30 Ağustos günü karşılaştık. Orada başka çocuklar da vardı, ama Ahmet hepsinden farklıydı. Ahmet’e sorduk; ‘Sen kimsin’? ‘Ben Ahmet’ dedi. ‘Ne yapıyorsun’ diye sorduğumda cevabı ‘şehitlere görevimi yapmaya geldim’. Bu beni çok duygulandırdı. Köşk mahallesinde oturduğunu, otobüsle geldiğini söyledi. Ahmet; 30 Ağustos’ta kendi başına otobüse biniyor, şehitlerimize görevini yapmak için şehitliğe geliyor. Geleceğimiz açısından çok duygulandırdı. Ben, geleceğimizden çok daha ümitvarım. İnşallah bizler, gözümüz arkada kalmadan memleketimizi Ahmetlere emanet edeceğiz. İnşallah bu ülkeyi geleceğe taşıyacaklar” ifadelerini kullandı. 

Melikgazi İlçesi’nde bulunan Erbosan Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Ahmet Amaratlıcan İl Milli Eğitim Müdürüne teşekkürlerini ileterek, “30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle şehitlerimizi anmak için polis şehitliğine gitmiştim. Orada karşılaştığım kişiler Kayseri protokolüydü. İl Milli Eğitim Müdürümüzle aramızda kısa bir sohbet geçti. Otobüsle geldiğimi söyleyince kendisi makam aracıyla Asri Mezarlıktan Köşk mahallesindeki evime kadar bıraktı” diye konuştu. Pandemi nedeniyle uzun süredir kapalı olan okulların açılmasını isteyen Amaralıcan, “Okulu özledim. Yeni bir döneme girdik. Maske, mesafe ve temizlik kuralına uyarsak tekrar okullar açılır diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Ahmet Amaratlıcan’a Hes Kablo Kayserispor’un formasını hediye etti.