Gündem
Giriş Tarihi : 05-07-2020 16:16   Güncelleme : 05-07-2020 17:31

Ahmet Beyit barajda kayboldu

Kayseri Yamula Barajı son dakika haberi. Mustafa Utan kurtarıldı, Ahmet beyit kayboldu. Ahmet Beyit nerede kayboldu. Yamula Baraj gölü derinliği

Ahmet Beyit barajda kayboldu

Kayseri’nin kocasinan ilçe sınırlarında bulunan Yamula Baraj gölünde son derece üzücü bir olay yaşandı. İki arkadaş serinlemek için suya girdi, ancak bunlardan sadece birisi çıkabildi.

Havanın sıcak olmasından ötürü serinlemek için Yamula Baraj gölüne giren 21 yaşındaki Mustafa Utan ile 25 yaşındaki Ahmet Beyit, bir anda suların içine doğru gitti. Gençlerden Ahmet Beyit kaybolurken, Mustafa Utan ise kurtarıldı.

Vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen 112 ekiplerince Kayseri Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Utan tedavi altına alınırken, Ahmet Beyit’i bulabilmek için arama çalışmaları başladı. Jandarma, Umke ve AFAD ekiplerinin yaptığı çalışmalara balıkçı teknesi de destek verdi. Balıkçı teknesinden göle atılan ağ ile Ahmet Beyit’e ulaşılmaya çalışıldı. Tüm aramalara rağmen bulunamayan Ahmet Beyit’e ulaşmak için Konya’dan balık adamların arama çalışmalarına katılacağı öğrenildi.