Adınıza Kayıtlı Mobil Hatları Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

sorgu
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

e-Devlet uygulaması dahil birçok telefon operatörü ile adınıza kayıtlı hatları ve numaraları sorgulamanız mümkün. Nüfus cüzdanı fotokopisi ve kimlik bilgileri ile alınan tüm numaraları öğrenme imkanı sunuluyor. Özellikle kötü niyetli kişiler tarafından adınıza açılmış hatların takibini yaparken, gerekli durumlarda Cumhuriyet Başsavcılığı aracılığı ile şikayet imkanı bulunmaktadır. T.C. kimlik numaranız aracılığı ile adınıza kayıtlı cep no nasıl sorgulanır, Vodafone, Turkcell, Türk Telekom, PTTcell operatörleri ve e-Devlet ile hat sorgulama bulma işlemleri, ücretsiz sorgulama nasıl yapılır?

Adıma Kayıtlı Telefon No Sorgulama (Kolay Yöntem)

T.C. kimlik numaranız ile adınıza açılmış, şu an kullanmakta olduğunuz faturalı faturasız hatlar ile, kapanan tüm hatları görebilirsiniz. Adıma telefon numarası sorgulama işlemlerinin en kolay ve ücretsiz tüm yollarını listeledik. Hem sabit hatlar hem cep telefonu numaraları öğrenmek için;

Kullandığınız operatörlerden Turkcell, Vodafone, Türk Telekom, BİMcell, PTTcell tüm şubelerinden yine kimlik bilgileriniz ile şahsen başvurarak adıma kayıtlı telefon numaralarını öğrenmek istiyorumbeyanınız ile bilgi alınabilir.

Müşteri temsilcileri sizden sadece kimlik bilgilerinizi istemektedir.

Yine PTT şubelerinden alınan e-Devlet şifreleri ile adınıza kayıtlı hatları öğrenebilirsiniz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu aracılığı ile numara sahibi öğrenme işlemleri de  e-Devlet üzerinden yapılmaktadır.

e-Devlet Şifresi İle Adıma Kayıtlı Numara Sorgulama

Adınıza kayıtlı bir çok işlemi yapabildiğimiz e-Devlet Portalı telefon numaraları ile ilgili bilgiler, cep telefonu sorgulama, bilginiz dışında açılan hatların olup olmadığı, adınıza kayıtlı hatlar listesini size sunmaktadır. Numara öğrenme işlemleri sırasıyla;

PTT’den alınan e-Devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile, kurum sayfasına giriş yapılır.

Giriş sayfasında arama butonu ile mobil hat sorgulama veya hat telefon numarası yazıldığında BTK sayfasındaki mobil hat sorgulama sayfası açılacaktır.

e-Devlet Mobil Hat Sorgulama Sayfası

Bu sayfada, T.C. ile kayıtlı tüm hat adetleri (TT Mobil, Vodafone, Turkcell), adınıza kayıtlı cihaz, numara taşıma sorgulama işlemleri yapılabilir.

Bilginiz dışında açılan hatları da görebilirsiniz.

Sorgulama için başka bir işleme gerek yoktur, en hızlı ve kolay yöntemlerden biridir.

Numaranızın hangi operatöre kayıtlı olduğunu öğrenmek için e-Devlet Numara Taşıma Sorgula ekranını kullanabilirsiniz. Bu ekran ile şifresiz kullanıcılar da sorgulama yapabilir.

Turkcell Kayıtlı Bireysel Hat Sorgulama

Turkcell hat kullanıcıları, ister faturalı, ister faturasız hat sahipleri fark etmeksizin, en yakın Turkcell mağazaları ve teknik servislerine başvuruda bulunup, işlemlerini gerçekleştirebilir. Faturalı ve faturasız kullanıcılar;

Sorgulama ücreti yoktur.

Bulunduğunuz il ve ilçelerdeki iletişim merkezlerine T.C. kimlik belgenizi göstererek, adınıza kayıtlı veya kaydı iptal edilen hatları bizzat öğrenirsiniz.

Turkcell müşteri hizmetleri sabit hattı 0532 532 00 00 arayarak bilgi alınabilir.

Turkcell dijital operatör uygulamasına girerek adınıza kayıtlı bireysel numaralar görüntülenir, tüzel kişilerde bu işlem yapılamamaktadır.

Başkası tarafından adınıza açılmış hatlar var ise, iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Vodafone Adıma Kayıtlı Faturalı-Faturasız Hatlar

Vodafone operatörü kullanıcıları, cep telefonu öğrenme işlemlerini, BTK kararı ile artık e-Devlet ile gerçekleştirebilmektedir. Ayrıca, tüm kullanıcılar Vodafone müşteri işlem merkezlerine başvurarak kayıtlı telefon numaralarını öğrenebilir.

Kullanılan numaranın kimin üzerine kayıtlı öğrenebilmek için, en yakın Vodafone şubelerine gidip, ‘adıma kayıtlı numaraları öğrenmek istiyorum’ diye belirterek, sadece T.C. kimlik numarası bilgisi ile ücretsiz sorgu yaparsınız.

Vodafone hat sorgulama müşteri iletişim numarası 0542 542 00 00 veya müşteriler 542‘yi tuşlayarak anında ulaşabilirler.

Vodafone numara taşıma işlemleri ve hat iptalleri de şubelerde, numara kimin adına kayıtlı ise onunla şahsen yapılmaktadır.

Vodafone yanımda uygulaması ile de vatandaşlar, buraya bağlanarak hat sorgularını yapabilir.

Türk Telekom Mobil Hat Sorgulama

Türk Telekom operatörü kullananlar veya adına açılmış şüpheli bir durum olduğunu düşünen vatandaşlar da kolaylıkla nüfus kayıt bilgilerini vererek bilgi sahibi olabilir.

Yakınınızda bulunan Türk Telekom

444 1 444 iletişim destek hattını arayarak tüm detaylar hakkında ücret ödemeden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bimcell ve PTTcell Türk Telekom altyapısını kullandığından, tüm sorgulama işlemleri Bimcell kullanıcılar için de geçerlidir.

Telefon Hatları Nasıl İptal Edilir? (En Kolay )

BTK tarafından verilen karar ile tüm telekomünikasyon işletmeleri abonelik iptalleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir.

e-Devlet ile; kimliğinizi doğrulayıp giriş, yapıldıktan sonra, abonelik fesih başvurusu ekranından iptal işlemleri yapılır.

Ancak, abonelik iptal işlemleri için e-Devlet şifresi ile giriş yetmemekte olup; girişler güvenlik gereği mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı aracılığı ile olmalıdır.

Turkcell, Vodafone, Türk Telekom faturalı ve faturasız hat iptalleri gerçekleştirilebilir.

Sadece kendi üzerinize olan hatları kapatabilirsiniz.

Haberiniz olmadan kullanımda olan hattınız var ise, şüpheli durumlarda da sizin adınıza kayıtlı olduğundan kullanıma kapatabilirsiniz. Başkasının üzerine olan hattı kapatamazsınız.

Vodafone, cep merkezleri aracılığı ile müşterilerin numarasını

Türk Telekom hat iptali için, 444 1 444 müşteri hizmetlerinden ön başvuru yapılır. Ön başvuru işlemi yeterli olmayıp,  size en yakın Türk Telekom mağazalarına başvuruda bulunmak gerekmektedir. İptal işlemleri 7 gün içinde gerçekleştirilmektedir. Hat kapatma ücreti Aralık ayı itibariyle 34,90 TL‘dir.

Turkcell müşteri hizmeti hattı 532‘yi tuşlayarak ve iletişim merkezlerine T.C. kimlik numarası ile başvurarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Haberiniz Olmadan Adınıza Kayıtlı Hatlar için Suç Duyurusu

Adınıza açılan bilmediğiniz numaralar için, Savcılık şikayet yolunu kullanabilirsiniz. Yukarıda açıklanan yollar sorgulama yapıldıktan sonra tespit ettiğiniz numaralar ile birlikte, Adliyeye gidip, Cumhuriyet Başsavcılığı’na hitaben yazılacak dilekçe ile soruşturma işlemleri başlatılmaktadır. Şikayet ile birlikte tazminat davası da açabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!