Kayserispor
Giriş Tarihi : 04-12-2019 19:44   Güncelleme : 04-12-2019 19:52

Adebayor feshinin perde arkası

Kayserispor ile olan sözleşmesini fesheden Adebayor nasıl ikna oldu. İşte ayrıntılar

Adebayor feshinin perde arkası

Süper Lig'in 18. sırasına demir atan İstikbal Mobilya Kayserispor'a sezon başında büyük umutlarla transfer edilen ancak 13.hafta sonrasında ayrılma kararı alan Emmanuel Adebayor'un zoraki ikna edildiği öğrenildi.

Kayserispor ile 1 yıllık anlaşma karşılığında 1 Milyon 200 Bin Avro alacak olan Adebayor'un 3 ayda kendisine beklediğinden az ödeme yapılması, takım içerisinde ekonomik sıkıntıdan ötürü oluşan huzursuzluk ve bunun neticesinde ligin son sırasında bulunmanın mutsuzluğu ile ayrılma kararı aldığı öğrenildi. Beşiktaş maçı öncesinde kulüp başkanı Berna Gözbaşı ile konuşarak, sözleşmesini tek taraflı feshetme kararı aldığını ve alacaklarını tek kalemde istediği öğrenilen Adebayor, takımın kamp yaptığı otelde ikna edildi.

Kayserispor'un transfer yasağı ile burun buruna olduğu şu günlerde Adeabayor, bonservissiz ayrılma ve 200 Bin Avro (150 Bin Avro+50 bin Avro)'luk çek karşılığında sözleşmesini karşılıklı feshetmeyi, TFF'ye şikayet etmemeyi kabul etti. Bunun üzerine İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı ile Emmanuel Adebayor karşılıklı imzaları attılar.

Haber: Halil Köktaş