Gündem
Giriş Tarihi : 21-02-2021 15:35   Güncelleme : 21-02-2021 15:35

Adana’da Buda Oldu! Sağlıkçılar Bir Türlü Ulaşamadı!

Adana’da 15 hanesi bulunan Sarıçam ilçesinde kullanılan yolda bir vatandaş yolu kapadı. Meydana Aydınyurdu Mahallesi sakinleri ve sağlıkçılar yolun kapanmasının ardından zor zamanlar yaşıyor.

Adana’da Buda Oldu! Sağlıkçılar Bir Türlü Ulaşamadı!

Adana’da 15 hanesi bulunan Sarıçam ilçesinde kullanılan yolda bir vatandaş yolu kapadı. Meydana Aydınyurdu Mahallesi sakinleri ve sağlıkçılar yolun kapanmasının ardından zor zamanlar yaşıyor. Elde edilen bilgilere göre 15 gün önce mahallede yaşayan bir kişi var olan alanın kendi arsasında olmasını iddia etti ve yolun bir kısmına duvar çekerken diğer kısmına ise toprak döktü.

Yapılan bu işlemlerin ardından ise yol trafiğe kapanarak bölge halkını zora soktu. Ulaşımda zorluk çeken Aydınyurdu mahallesi sakinlerinden bazıları ise kapatılan yoldan geçmek için traktörden yardım aldı. Ancak yoğun yağmur yağışı ile toprak yeniden yolu kapattı.

Kalp Krizi Geçiren Vatandaşa Ambulans Yardım Edemedi

Aydınyurdu mahallesi sakinlerinden biri olan 79 yaşındaki kişinin kalp krizi geçirmesi sonucu bölgeye ambulans gelememesi köy halkını çileden çıkardı. Yolun kapalı olması nedeniyle ambulans da mahalleye giriş yapamadı. Sağlık ekiplerinin olay yerine götürmek için traktörden yardım alındı. Sağlıkçılar uzun çabaların ardından kalp krizi geçiren vatandaşa müdahale ederek hastaneye götürülmesini sağladı.

Öğrenciler Okula Giderken Çamura Saplandı

Ambulansın köye girişinde yaşanan zorlukların ardından öğrencilerin aracı da kapatılan yolda ortaya çıkan çamura girdi. Çamura saplanan öğrenci aracını da yine traktörle gelen köylüler kurtardı. Olay yerinde zorluk yaşayan servis şoförü olay yerinde yaşadıkları zorluğun ardından çocukların 4 gündür okula gidemediklerini, yağışlardan dolayı oluşan yağmurun durumu daha da zorlaştırdığını söyledi.

Okula gitmekte zorlanan ve 2 km yol gitmek zorunda kalan  öğrencilerden biri de olanlardan ötürü eğitimlerine devam edemediği söylerken, çamur oluşan yolu aileleri olmadan gidemediklerini, servis olmaz ise okula devam edemeyeceklerini de belirtti. Köylüler oluşan durumun herkesi mağdur ettiğini söylerken, arazi sahibinin en azından acil durumlar ve çocukların okula gidişleri noktasında izin vermesini istediklerini dile getirdi.