Futbol
Giriş Tarihi : 28-05-2020 13:14   Güncelleme : 28-05-2020 13:14

Acun Ilıcalı başkan olacak

Program yapımcılığından yükselerek televizyon sahibi olan Acun Ilıcalı, futbola girecek. Acul Ilıcalı kulüp başkanı olacak

Acun Ilıcalı başkan olacak

Tv8 sahibi ve Survivor yapımcısı Acun Ilıcalı, önümüzdeki günlerde futbol dünyasına da aktif olarak gireceğini açıkladı. Ünlü isim, Hollanda kulüplerinden Fortuna Sittard ile ilgilendiğini ve kulübü alacağını dile getirdi.

Günlerdir Fortuna Sittard takımını satın alacağı konuşulan ancak bu konuda hiç açıklama yapmayan Acun Ilıcalı sessizliğini bozdu. Acun Ilıcalı, Fortuna Sittard söylentilerini doğruladı. Hollanda Eredivisie takımlarından Fortuna Sittard'ı satın almak için girişimde bulunduğunu doğrulayan Acun Ilıcalı, Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk olduğunda bu konuyu doğruladı. Hedefinin Türk futboluna genç yetenekler kazandırmak olduğunu ifade eden, "Fortuna Sittard ile ilgileniyorum. Bunu netleştirmek için de yakında Türkiye’ye geleceğim. Bugüne kadar hayatım hep genç yetenekleri bulmakla geçti. Tutkum olan futbolda da bunu neden yapmayayım. O yüzden bu konuda açıkçası hevesim var. Amacım genç yetenekleri Türk futboluna kazandırmak" açıklaması yaptı.

Fortuna Sittard Başkanı Işıtan Gün, kulübün Ilıcalı'ya satılması konusunda henüz nihai bir anlaşma yapılmadığını dile getirmişti.