Gündem
Giriş Tarihi : 18-06-2020 14:28   Güncelleme : 18-06-2020 14:28

Açık havada nikah töreni

Kayseri Kocasinan Belediyesi, açık havada gerçekleştirdiği nikah töreninde balonlar uçmasın diye gelin ve damata tutturdu

Açık havada nikah töreni

Kayseri Kocasinan Belediyesi, yeni normalleşme süreci çerçevesinde nikah törenlerini açık havada yapmaya başladı. Evlenmek isteyen çiftlerin nikahları, maske ve sosyal mesafe kurallarını dikkate alarak açık havada gerçekleştirilirken ilginç bir ayrıntı dikkat çekti.

Balonlar elde
15 Haziran itibariyle 2 günde 37 çiftin nikah akitlerini gerçekleştiren Kocasinan Belediyesi, çiftlerin isteği doğrultusunda belediye hizmet binası karşısında bulunan Mimarsinan Parkı içerisinde nikah töreni düzenledi. Nikah töreninde Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, nikahı kıyan kişi olurken İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, iki sağlık ekibinin de şahit olarak nikahta görev aldığı görüldü. Objektiflere yansıyan en ilginç olay ise aksesuar olarak bulunan balonların, sabit bir yere bağlanmadığı ve gelin ile damatın eline verilerek tutturulduğu oldu. Damat ile Gelin, hayatlarının imzasına ramat kala balon taşırken Başkan Çolakbayrakdar'ın o önemli sorusuna "Eş olarak kabul ediyormusun" sorusuna da "Evet" yanıtı vererek hayatlarını birleştirdiler. 

Başkan kutladı
Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, "Nikah salonumuzun yanı sıra evlenmek isteyen çiftlerimizin istekleri doğrultusunda nikahları, yeni normalleşme sürecine uygun bir şekilde Mimarsinan Parkı’nda açık havada kıyılıyor. Kocasinan belediyesi olarak bizler yeni yuvaların kurulmasına vesile oluyoruz. Yeni evlenen çiftlerin ve ailelerin mutlu zamanlarında yanlarında olmamız bizleri mutlu ediyor. Modern nikah salonuyla genç çiftlere, hayatlarının en mutlu anını yaşadıkları nezih bir ortam sunuyoruz. Ayrıca çiftlere içinde; Kur'an-ı Kerim, aile ilmihali, lokum, kahve, fincan takımı ve Türk Bayrağı bulunan dezenfekte edilmiş Nikah Seti hediye ediyoruz. Gençlerimizin daha huzurlu ve daha mutlu yuva kurmaları için her zaman yanlarındayız ve olmaya da devam edeceğiz. Evlenen bütün çiftlerimize sevgi, saygı ve anlayış içinde huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum" dedi.