Gündem
Giriş Tarihi : 23-04-2020 08:10

7 katlı binada Corona tehlikesi

Kayseri son dakika haberi. Kayseri'nin en işlek caddesi olan Sivas Caddesi üzerindeki bir bina, Coronavirüs tehlikesi ile karantina altına alındı

7 katlı binada Corona tehlikesi

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Kayseri'de de Covid19 virüs salgını etkisini göstermeye devam ediyor. "Ne zaman bitecek, ne zaman kurtulacağız bu illetten" düşünceleri arasında Coronavirüs yayılmaya devam ediyor. Bu kez Kayseri'nin en işlek caddelerinden birisi olan Sivas Caddasi üzerindeki bir apartman karantina altına alındı.

Kayseri'nin Kocasinan ilçesi sınırlarındaki Sivas Caddesi üzerindeki Defne Apartmanı karantina altına alındı. Bina görevlisinin Covid19 testinin pozitif çıkması sonucu, 7 katlı Defne Apartmanı B Blok karantinaya alındı. B Blok görevlisi rahatsızlanarak hastaneye gitmesi ve burada yapılan Covid19 virüs testinin pozitif çıkması neticesinde hem bina görevlisinin ailesi hem de binada yaşayan 25 dairenin dış dünya ile bağlantısı kesildi.

25 dairenin bulunduğu 7 katlı defne Apartmanı B Blok, 14 günlük karantina sürecine alındı. Polis ekipleri tarafından karantinaya alınan apartmanın giriş ve çıkışlarında önlemler alınarak kapatıldı.