Gündem
Giriş Tarihi : 15-06-2020 14:52   Güncelleme : 15-06-2020 15:29

7 bina karantina altında

Coronavirüs salgını devam ediyor. Covid19 virüs tespit edildiğinden ötürü Kayseri Kocasinan ilçesinde 6, Melikgazi ilçesinde 1 bina karantina altına alındı.

7 bina karantina altında

Mart ayından bu yana ülkemizde de kendini gösteren ve binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan Coronavirüs salgını, tüm soğuk yüzü ile etkisini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti devleti, 1 Haziran itibariyle bir takım kısıtlamaları kaldırsa da, tehlike geçmiş değil.

İnsanlar, Koronavirüs salgınına karşı gerekli tedbirleri almmadığı sürece de tehlikenin geçeceği yok. İşte Kayseri Kocasinan ilçesinde 6 bina daha karantina altına alındı. Covid-19 virüs tespit edilen 6 bina karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye göre, Kocasinan ilçesi Yenidoğan Mahallesi'nde bulunan ve 150 kişinin yaşadığı 5 apartman, Kovid-19 tespit edilmesi üzerine karantinaya alındı. Ayrıca filyasyon ekiplerinin çalışması sonrasında Melikgazi ilçesinde bulunan Mimsin Mahallesi'nde de 1 bina karantina altına alındı.Ekipler tarafından binalara giriş ve çıkışlar yasaklandı.