Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

4 Ulusal Yarışma

f13ef-4-ulusal-yarisma.jpg
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi tarafından 4 farklı ulusal yarışma düzenlendi.

Mimarlar Odası Kayseri Şubesi 15. Dönem Yönetim Kurulu tarafından 4 farklı ulusal yarışma düzenlendi. Mimarlar Odası Kayseri Şubesi’nden yapılan açıklamada, “Yarışmalar, nitelikli fiziksel çevreler oluşturmamıza katkı sağlayan, rekabet ortamı oluşturan, akılcı, uygulanabilir ve ekonomik çözümlerin elde edilmesine araç olan bir süreçtir. Ayrıca meslek adına yeni fikirlerin ortaya çıkmasına, ortak üretim mekanizmalarının çalıştırılabilmesine de fırsat vermektedir” ifadesinde bulunuldu.

Yarışma ile ilgili olarak “Tüm bu yarışma bilinci çerçevesinde ’’Mimarlar Odası Kayseri Şubesi 15. Dönem Yönetim Kurulu’’ olarak mimarlık mesleğinin uygulama alanlarında yarışmaların yaygınlaştırılması ve mimarlık hizmetlerini elde etmenin başlıca yollarından biri haline gelmesi için bir yıl içerisinde, dört farklı ulusal yarışma düzenlemiş bulunmaktayız. Kamu ve özel sektör işbirliği ile düzenlediğimiz yarışmalar ile mimarlık ortamına, mesleki gelişime ve kent kültürüne katkı sağlamayı amaçlamaktayız. Bilim ve tekniği kamu hizmetine sunmakla yükümlü olan TMMOB’ye bağlı bir meslek odası olarak yarışmalar organize eden idarelerle ortak akılla hareket etmenin kamu yararı adına önemli bir adım olduğunu düşünmekteyiz.
Tüm bu sebeplerden dolayı kamu ve özel sektörle işbirliği içinde yeni yarışma süreçlerinde meslektaşlarımız için çalışmalarımıza devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız” açıklaması yapıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!