Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2020 12:48   Güncelleme : 17-09-2020 12:57

367 gazeteci Koronavirüs kurbanı

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya, 367 gazetecinin Covid19 virüs salgını neticesinde hayatını kaybettiğini söyledi

367 gazeteci Koronavirüs kurbanı

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Yönetim Kurulu Başkanı Veli Altınkaya, koronavirüs salgını ile ilgili önemli uyarılarda bulundu.

Mutlak suretle maske-mesafe-hijyen kuralına riayet edilmesi gerektiğinin altını çizen KGC Yönetim Kurulu Başkanı Veli Altınkaya, "Kayseri, en riskli iller arasında ve vaka sayısının en çok artış gösterdiği şehir oldu. Lütfen kurallara riayet edelim. Sevdiklerini kaybetmemek için, şu virüs illetinden kurtulmak için herkesin çok dikkatli olması gerekiyor" dedi.

367 gazeteci öldü
Başkan Veli Altınkaya, "Yaklaşık 10 aydır hayatımızı alt üst eden Koronavirüs illeti, artık kapımıza dayanmış vaziyette. Yeni normal dönemde çok dikkat etmeliyiz. Maske, mesafe ve temizlik konularına hepimiz uymalıyız. Türkiye’de dahil dünyada 367 gazeteci virüsten hayatını kaybetmiş. Biz gazeteciler mecburen gece gündüz haber peşindeyiz ve dışarıdayız. Zorunlu olmadıkça vatandaşlarımız evlerinden çıkmasınlar. Mutlaka maske, mesafe ve temizliğe dikkat edilmeli” cümleleri kurdu.