Spor
Giriş Tarihi : 27-02-2020 16:31

30 kulübe eşofman desteği

Amatör sporculara malzeme yardımı yapıldı. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri'de faaliyet gösteren 30 amatör kulübe eşofman desteği verdi.

30 kulübe eşofman desteği

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın katılımıyla amatör sporculara malzeme yardımı yapıldı. Başkan Büyükkılıç, Kayseri’yi sosyal, kültürel ve sportif açıdan da geliştirmek için gayret gösterdiklerini söyledi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl amatörler için sezon başı olan Ağustos ayında gerçekleştirilen malzeme yardımı, tespit edilen ihtiyaçlar üzerine ikinci kez yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan malzeme dağıtım törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Gençlik Spor İl Müdürü Murat Eskici, Kayseri Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Genel Başkanı Musa Soykarcı, bürokratlar, amatör spor camiası ve sporcular katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç konuşmasına Regaib Kandili’ni tebrik ederek başladı ve üç ayların hayır getirmesi dileklerinde bulundu. Terörle mücadelede verdiğimiz şehitler için de rahmet temennisinde bulunan Başkan Büyükkılıç, ülkemizin zor bir coğrafyada bulunduğunu dile getirdi. Belediyeciliği sadece yol, kaldırım gibi fiziki yatırımlardan ibaret görmediklerini ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, sosyal, kültürel ve sportif açıdan da şehri geliştirmenin gayretinde olduklarını belirtti. Bu anlamda sporu olmazsa olmaz gördüklerini ifade eden Başkan Büyükkılıç, özellikle amatör sporu tüm belediye başkanları olarak desteklediklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından ikinci amatör kümede yer alan 30 kulübün sporcularına 600 takım eşofmanın dağıtımı gerçekleştirildi.