Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Şeker Çiftçisine Çifte Bayram Yaşatıyor!

unknown-kurtarıldı
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri Şeker, sayılı günler kalan Kurban Bayramı’ndan önce üreticisine çifte Bayram sevinci yaşatıyor. Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Tokat, Amasya ve Sivas illerinde pancar ekimi yapan 12 bin 139 çiftçiye 14 milyon 855 bin lira Bayram Avansı ödeyen Kayseri Şeker, iklimsel zorlukların yaşandığı bu dönemde, ekimden hasada kadar olan süre zarfında üreticilerden yardımını esirgemiyor.

Türkiye’de tarımın ve tarıma dayalı endüstrinin ilk akla gelen markası olarak gösterilen Kayseri Şeker, Tokat, Kayseri, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Amasya ve Anadolu’nun dört bir yanında yüzlerce köyde, bölge ekonomisi adına çok önemli bir görev üstlenerek, üretimden tüketime kadar her süreçte üreticisine destek oluyor.

İklimsel koşulların güçleştiği, kuraklığın baş gösterdiği ve Pandemi sürecinin devam ettiği bir dönemde, çiftçisine Kampanya Dönemi süresince ayni ve nakdi avanslar ile destek olan Kayseri Şeker, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kayseri, Boğazlıyan ve Turhal Fabrikalarına bağlı ekim yapan binlerce pancar üreticisine ton başına 5 TL Bayram avansı ödüyor. Toplam 3 Fabrika 21 Bölgede ekim yapan 12 bin 139 üreticiye 14 milyon 855 bin lira Avans ödemeye başlayan Kayseri Şeker, bugüne kadar sözleşmeli pancar ekimi yapan 13 bin 878 çiftçiye 359 milyon 498 bin lira ayni ve nakdi avans ödeyen sektördeki tek kuruluş olma ünvanını elinde taşıyor.

Pancar üreticilerinin Kurban Bayramlarını tebrik eden Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, çiftçilerin hayat kalitelerini yükseltme amacı ile üretimde sürdürülebilirliklerini arttırmak adına tüm çabaları ile emek gösteren Kayseri Şeker’in, yine bu anlayış çerçevesinde, geleceği tasarladıkları tüm projeler ile sadece şeker pancarının değil, tarım sektörünün gelişimine büyük katkılar sunduğunu dile getirdi. Çiftçilerin yaklaşan Kurban Bayramı’nı da kutlayarak, ağız tadıyla mutlu bir bayram geçirmelerini temenni eden Başkan Akay, üretimin her aşamasında büyük bir özveri ile çalışarak, tarlasına, tarıma ve tarımın geleceğine sahip çıkan çiftçilerine destek olmak amacı ile, Ton başına 5 Lira şeklinde, toplamda 14 milyon 855 bin liralık Kurban Bayramı avansının çiftçilere bugün itibarıyla ödenmeye başladığını dile getirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!