Hotmail şifremi yenileme -Hotmail şifre sıfırlama nasıl yapılır? Hotmail şifresi nasıl sıfırlanır?

mail
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu Hotmail uygulaması yıllardır ücretsiz bir şekilde hizmet sunuyor ve diğer yandan da unutulan veya çalınan şifrelerin Hotmail şifre değiştirme ile kolayca hallede bilinmesine olanak sağlıyor. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde e-posta bültenlerini takip edebilmekte, dosya paylaşımı yapabilmekte ve haberleşme imkanı da sunuyor kullanıcılara. Özellikle öğretim kurumlarında, öğrenciler ve ofis çalışanların en çok işine yarayan Hotmail sayısız uygulamasıyla hizmet sunuluyor.Hotmail birçok amaçla kullanılıyor. Ancak bazı durumlarda kullanıcılar uzun süre Hotmail uygulaması kullanılmadığı zaman Hotmail şifreleri unutabiliyor. Bu gibi sorunlarla karşılaşıldığında ise Hotmail özelliklerinden biri olan şifre değiştirme işlemi sayesinde yenilenebiliyor. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus var ve bu husus Hotmail hesabı açarken kullanılan telefon numarasının aktif olmasıdır.

Unutulan Hotmail Şifresi Nasıl Geri Alınır?

Hotmail şifre değiştirme bir çok kullanıcının başına gelebilen bir durum. Hesaba tekrar giriş yapabilmek içinde bazı adımları yerine getirmek gerekiyor. Bu adımlar unutulan şifrelerin yenisini alabilmek ve yenilemek için gerekli oluyor. Hotmail şifre değiştirebilmek için öncelikle Hotmail ekranına giriş yaparak mevcut olan Hotmail hesabı yazılır. Yazılan Hotmail hesabının ardından şifre istenir. Şifre unutulduğu içinde sağ alt kısımda yazan şifremi unuttum kısmına tıklayarak kimlik doğrulama ekranı açılmaktadır. Açılan ekranda gelen bilgileri doğrulayarak telefona gelen kodu açılan diğer ekrana yazılır. Kod yazıldıktan sonra açılan ekrana yeni şifreler yazılarak şifre yenilenir. Hotmail oturum aç kısmından da yenilenen şifre yazılarak giriş yapılır.

Kimlik Doğrulama ile Şifre Yenilenemiyor İse Ne Yapılmalı?

Hotmail hesabı şifre yenileyebilmek için kullanıcısına birçok özellik sunar bunlardan bir tanesi ise kimlik doğrulamadır. Hotmail şifre değiştirme bazı durumlarda kimlik doğrulama da sorun çıkabilmektedir. Şifre değiştirebilmek için Hotmail sayfasına giriş yapılarak mevcut olan e-postayı yazarak şifremi unuttum kısmına giriş yapılmalıdır. Kimlik doğrulama ekranı açıldıktan sonra ekranda görülen ‘’ bende bunlardan hiçbiri yok’’ özelliğine tıklanarak açılması istenilen Hotmail hesabına başka bir Hotmail hesabı yazılarak kod gönderilir. İkinci bir hesaba giriş yapılarak o kodun alınması ve mevcut olan sayfadaki butona yazılması gerekmektedir. Açılan sayfa ile şifreler yenilenerek kaydedilmelidir.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!