Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Kayseri Haberleri

Sezgin Baran Korkmaz Kimdir?

sezgi̇n baran
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sezgin Baran Korkmaz kimdir, nerelidir? Kaç Yaşında? Nerede Yaşıyor? SBK Şirketleri

İş insanı Sezgin Baran Korkmaz kimdir?

Bu sorular Sedat Peker’in Sezgin Baran Korkmaz’dan yayımladığı videosunda bahsetmesiyle gündeme gelmeye başlamıştı. İnsanların gündemde en çok aradığı konulardan biri bu olmaya başlayan konular sizler için araştırıldı. Peki Sezgin Baran Korkmaz ne iş yapıyor? Sezgin Baran Korkmaz kimdir? Sezgin Baran Korkmaz nerelidir, nerede doğdu? Sezgin Baran Korkmaz Kaç yaşında? Sezgin Baran Korkmaz’ın hayatı? gibi soruların detayları sizler için haberimizde yer alıyor.

Türk iş insanı Sezgin Baran Korkmaz, 5 Aralık 2020’de Türkiye’yi eşiyle birlikte terk etmiştir. Terk etmesinin sebebi ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, uluslararası kara para aklama suçlamasıyla aranması devam ediyor. Peki bu zamana kadar gündemde olmayan Sezgin Baran Korkmaz neden yeniden gündem oldu?

SEZGİN BARAN KORKMAZ KİMDİR?

Sezgin Baran Korkmaz 1977 yılında Kars’ın Digor ilçesinde doğmuştur. Kayıtlarda Türk iş insanı, girişimci olarak yer alan Sezgin Baran Korkmaz SBK Holding ve SBK Vakfının kurucu başkanıdır.

SEZGİN BARAN KORKMAZ KAÇ ŞİRKETE SAHİP?

Mega Varlık Yönetim A.Ş.

Komak Isı Yalıtım sistemleri

SBK Holding Biofarma İlaç sanayi

Unico Sigorta

Münir Şahin İlaç Sanayi

Ecem İlaç Pazarlama

İstanbul Doğu Batı Derneği

Bugaraj Elektronik Ticaret

Hexagon Mühendislik

Auto Alsat Bilişim Otomotiv

Vaniköy Sigorta

Komak Madeni Yağ Akaryakıt

Boğaziçi Cam Sanayi

Bukombin Bilişim

Ürosan Kimya

Noil Yatırım

Blane Teknoloji

Umut İlaç

İsaanne Sarl, gibi birçok şirketin sahibidir.

SEZGİN BARAN KORKMAZ NEDEN HEDEF ALINDI?

Sezgin Baran Korkmaz, Relief International ve EastWest Institue’da yönetim kurulu üyesidir ve aynı zamanda EastWest Institue İstanbul ofisi Sezgin Baran Korkmaz’ın sahipliğinde faliyet göstermektedir. Önemli bir sivil toplum örgütü olan Relief International, genel olarak dezavantajlı kişilere ve çeşitli büyük ölçekli krizlere focuslanmaktadır. Sezgin Baran Korkmaz, Relief International’ın Suriye’nin iç çatışmasından etkilenen çocuklar adına yaptığı çalışmaları genişletmek için maddi ve manevi destek sağlamaktadır. 1000’den fazla çocuğa burs veren Sezgin Baran Korkmaz, 2017’de SBK Vakfı’nı kurdu. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde, binlerce öğrencinin öğrenim göreceği okullar yaptırdı ve devlete bağışlarda bulundu. Sezgin Baran Korkmaz’ın şu andaki amacı, beş yıllık bir program kapsamında Ortadoğu’da yaygınlaşan Suriyeli gençlere destek sağlamak için bir yardım grubuyla birlikte, okullar ve sağlık merkezleri kurmak, sosyal girişimler başlatmak ve destek olmak. Sayın Korkmaz, Birleşmiş Milletler tarafından insani yardım eylemleri nedeniyle 20 Haziran, 2017’de ödül aldı. Kendisine küçükken yapılan yardımları unutamadığını ve bu nedenle paylaşmayı önemsediğini belirten Karslı işadamı Sezgin Baran Korkmaz, okul açılışı ve 5 bin öğrenciye yardım için geldiği Kars’ta gazetecilere açıklamalar yaptı. Çocukken ayakkabı boyacılığı yaptığını dile getiren Korkmaz, “Ayakkabı boyarken bana bahşiş verenlerin çocuklarına bugün burs veriyorum. Çocukların hayallerine ortaklık ediyoruz. Her 15 günde bir İstiklal Caddesi’nde sokak temizleyenlere para dağıtıyorum. Verdiğimizin Allah bin katını bize veriyor” dedi.

Türkiye genelinde 200 öğrenciye burs veren Korkmaz, geçtiğimiz aylarda Suriyeli mültecilere de 20 milyon dolar bağış yaptı. ABD’deki evsizlere de yardım ettiğini belirten Korkmaz, memleketi Kars için ise tüm imkanlarını kullanmayı amaçladığını dile getiriyor. Şehirde 2 yurt, 2 ortaokul, 1 ilkokul, 1 de anaokulu yaptıran Korkmaz, bu okullara 35 milyon TL harcadıklarının altını çizerek, önümüzdeki yıl için de 12 milyon TL bütçe ayırdıklarınıda ifade etti. Altı yıldır Kars’ın köy okullarındaki öğrencilere bot, mont, atkı, bere ve eldiven yardımında bulunan Korkmaz, bu yıl da 22 köyde 5 bin öğrenciye yardım sağladı. ‘En iyi yatırım insana olandır’ diyen Korkmaz, girişimciliği ve hayatı öğrensin diye 6 yaşındaki oğlunun simit sattığını dile getirdi.

Bu Yazıya Tepki Ver

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!