Eğitim
Giriş Tarihi : 27-12-2019 01:19   Güncelleme : 27-12-2019 14:13

27 Aralık Cuma günü okullar tatil mi

Kayseri'de 27 Aralık Cuma günü gece saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle akıllarda ilk ve orta dereceli okulların tatil olup olmadığı geldi. Peki 27 Aralık Cuma Günü Kayseri'de Okullar Tatil Mi

27 Aralık Cuma günü okullar tatil mi

Mevsim normallerinde soğuklarla baş eden Kayseri'ye bir türlü uğramayan kar, Aralık ayının son haftasında yağmaya başladı. 26 Aralık Perşembe'yi 27 Aralık Cuma'ya bağlayan gece etkili olmaya başlayan kar yağışı hem öğrencilerin hem de velilerin akıllarında eğitime devam edilip edilmeyeceğiyle ilgili soru işaretleri uyandırdı.

KAYSERİ'YE KAR GELDİ:
Geçtiğimiz haftalarda hafif bir kar yağışı ile kış ayına giren Kayseri'de bu kez yağışların daha etkili olması bekleniyor. Perşembe gecesinden başlayan ve Cuma günü de etkisini sürdürecek olan kar yağışının Cumartesi günü de devam edeceği Meteoroloji yetkilileri tarafından açıklandı. Yapılan bu açıklama ve etkili olacağı söylenen kar yağışı nedeniyle velilerde okulların tatil olup olmayacağıyla ilgili soru işaretleri uyandı. İlk ve Orta dereceli okullarda okuyan öğrencilerin sabah karlı bir Cuma gününe kalkmalarıyla başlayacak olan okul heyecanıyla ilgili olarak ise gözler yetkililere çevrildi.

27 ARALIK CUMA OKULLAR TATİL Mİ ?:
27 Aralık Cuma gecesi okulların tatil olup olmadığıyla ilgili yapılan araştırmalarda gelen Kayseri Valiliği, gerekse Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hiç bir açıklama yapılmadı. 26 Aralık'ı 27 Aralık Cuma'ya bağlayan gece başlayan kar yağışının eğitim hayatına olumsuz bir etki yapmayacağını düşünen yetkililer okulları tatil yapmak istemedi.

DONA DİKKAT:
Gece yağmaya balayan ve kar nedeniyle oluşan don nedeniyle meydana gelen buzlanmalar nedeniyle yetkililer don tehlikesine karşı uyardı. Hem Cuma günü hemde Cumartesi günü devam edecek karın esas don tehlikesini Pazar günü ortaya çıkartacağı düşünülüyor.